Reklama

Europejska Gra Miejska, impreza plenerowa na Rynku, zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, majówka pod palmami w Millenium Hall czy dzień otwarty lotniska w Jasionce – to niektóre z imprez, które odbędą się 1 Maja w Rzeszowie.

[Not a valid template]

Europejska Gra Miejska rozpocznie się o godz. 10. Wystartuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, zakończy się w Filharmonii Podkarpackiej.  Na uczestników gry czeka 10 punktów kontrolnych. Przy każdym z nich będą mieli do rozwiązania zadania sprawdzające ich wiedzę o UE i dotacjach europejskich. Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody, bony o wartości od 100 do 200 zł dla każdego członka zespołu. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Turniej Łuczniczy

O godz. 9.40 na obiektach sportowych przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie odbędzie się I Turniej Łuczniczy o Puchar Starosty Rzeszowskiego – I Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego.

Koncert na Rynku

Na Rynku odbędzie się impreza plenerowa pt. „Unia strzał w 10-tkę”. Początek o godz. 15.45 od „Ody do radości”. Przywitani zostaną goście i dzieci urodzone 1 maja 2004 r. W programie ponadto wjazd tortu z fontannami, życzenia, krojenie tortu, wręczenie upominków. Na Rynku zostaną wręczone nagrody za udział w grze miejskiej.

Od 15.45 do 18.45 blok występów artystycznych, akrobatycznych, pokaz walk karate, teatr iluzji, konkursy z nagrodami. O godz. 19 koncert „10 lat w Unii Europejskiej – muzyczna podróż po Europie”. Wystąpi orkiestra Kukla Band z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

Trasa Podziemna za darmo

1 Maja od godz. 11 do 17 za darmo będzie można zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną „Rzeszowskie piwnice”.

O wodzie i cieple

W dniach 1-2 maja zostanie otwarta dla zwiedzających Stacja Uzdatniania Wody przy ul. Zwięczyckiej 36, w godz. 8-14. Od 1 do 11 maja będzie można również odwiedzić świetlicę MPEC przy ul. Staszica 24. W godz. 9-13 można się dowiedzieć o modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego, modernizacji sieci ciepłowniczej oraz przebudowie sieci ciepłowniczej Rzeszowa.

Palmy w Millenium Hall

Na majówkę pod palmami zaprasza galeria Millenium Hall. Będzie tam strefa relaksu dla dzieci i dorosłych. W otoczeniu palm będzie można wypocząć na kolorowych leżakach. Będą również letnie ogródki. W jednym z nich – w Love Bar – chętni będą mogli „wypożyczyć” książkę, a nawet, w myśl idei bookcrossingu,  wymienić przyniesioną przez siebie książkę na inną.

W strefie relaksu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Wśród nich znajdzie się dmuchany plac zabaw, euro-bungee, kolejka Millenium Hall oraz fontanna multimedialna.

Chętni będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty Multikina. W ramach Rodzinnej Majówki najpopularniejsze animacje 2D będzie można obejrzeć w specjalnej cenie 13 zł. W repertuarze: „Amazonia. Przygody małpki Sai”, „Muppety: Poza prawem”, „Lego: Przygoda”, „Kraina Lodu”, „Skubani”, „Piłkarzyki rozrabiają”, „Sarila”, „Robaczki z Zaginionej Doliny”, „Pan Peabody i Sherman”.

Jasionka też świętuje

W 10 rocznicę wstąpienia Polski do UE swoje podwoje otworzy także lotnisko w Jasionce. Dzień Otwarty rozpocznie się już od godziny 9 i potrwa do 16. Przy budynku terminala pasażerskiego będzie można obejrzeć wystawę pojazdów, sprzętów i urządzeń, które na co dzień służą do pracy służbom lotniskowym. Będą tam m.in. wóz bojowy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz robot pirotechniczny.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jedną z atrakcji, szczególnie dla osób, które nie miały okazji podróżowania samolotem, będzie możliwość wzięcia udziału w cyklicznych wycieczkach po lotnisku. Będą to dwa różne programy „PŁYTA POSTOJOWA” z wejściem do strefy zastrzeżonej oraz „NOWY TERMINAL PASAŻERSKI” z wejściem na GATE-y. W trakcie wycieczek będzie można zadawać pytania zarówno pracownikom lotniska, jak i funkcjonariuszom Służby Celnej, Straży Granicznej, Policji oraz Straży Ochrony Lotniska. Odbędzie się również pokaz patrolu z psem Służby Celnej, wyszkolonym do wykrywania narkotyków, a także pokazowe zatrzymanie pasażera podczas kontroli. Dodatkowo w budynku Terminala funkcjonariusze Służby Celnej zaprezentują gatunki roślin i zwierząt, które objęte są zakazem przewożenia drogą lotniczą.

Dla najmłodszych przygotowane zostanie „Miasteczko zabawy” z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami oraz opieką ze strony animatorów gier i zabaw. Będzie także możliwość skoku na „Eurobungee”. Udostępniona zostanie także mała gastronomia.

Rejestracja uczestników wycieczek na parterze Nowego Terminala w punkcie odpraw lotów charterowych:

– od 9:00 do 9:50

– od 10:10 do 11:00

– od 12:30 do 13:20

– od 14:00 do 14:50

Zbiórka uczestników wycieczek na parterze obok RELAY:

– o godzinie 9:55

– o godzinie 11:05

– o godzinie 13:25

– o godzinie 14:55

Przy dużym zainteresowaniu wycieczkami port zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia list uczestników. Każdy musi mieć dowód tożsamości.

Sezon w parku linowym i na Lisiej Górze

To nie koniec 1-majowych atrakcji. Sezon rozpoczyna park linowy na Olszynkach nad Wisłokiem.

W programie m.in. budowa przeprawy tyrolkowej przez Wisłok. Na Lisiej Górze także startuje wypożyczalnia sprzętu wodnego „Projekt Czarter”, przy której uruchomiono kawiarnię.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama