Ania Dąbrowska, Martyna Jakubowicz a do tego imprezowy wehikuł czasu. Rzeszów zaskakuje w weekend swoimi propozycjami kulturalnymi.

„Dla naiwnych marzycieli” już dzisiaj (piątek) w klubie Lukr (al. Kopisto 1) zaśpiewa Ania Dąbrowska, która będzie promować swoją najnowszą płytę. Artystka w jednej ze sowich piosenek śpiewa, że „nic nie musi” i rzeczywiście nie musiała, ponieważ na jej nowy materiał fani musieli czekać blisko 4 lata.

Do współpracy przy projekcie „Dla naiwnych marzycieli” Ania Dąbrowska zaprosiła Aleksandra Kowalskiego, lepiej znanego jako Czarny HIFI, jednocześnie udowadniając, że hiphopowiec może być również delikatny i wrażliwy. Najnowsza płyta piosenkarki jest czasem naiwna, lekka, ale też przebojowa. Promuje ją singiel „W Głowie”.

Koncert Dąbrowskiej rozpocznie się o godz. 21:00. Bilety w cenie 75 zł można kupić za pośrednictwem strony www.lukr.club oraz w Punkcie Info Millenium Hall. Przed koncertem odbędzie się spotkanie z piosenkarką w Empiku w Galerii Rzeszów o godz. 19:00.

Koncert Nykiel odwołany

Planowany na piątek w klubie Life House (ul. Rejtana 1) koncert Natalii Nykiel został odwołany. Organizatorzy poinformowali, że koncert nie odbędzie się z przyczyn „natury technicznej”. Koncert Nykiel został przełożony na jesień. Bilety można zwracać w punktach sprzedaży.

A Pod Palmą (ul. Cicha 4) legenda polskiego alternatywnego rocka, czyli Jesus Chrysler Suicide. Ta rzeszowska grupa powstała w 1991 roku. W swojej muzyce łączy industrial rock z hard core, metal, grunge i psychodelii. Ich teksty charakteryzuje czarny humor. Na swoim koncie mają już 6 płyt. Najbardziej docenione albumy Jesus Chrysler Suicide to: „Schizovirus 0” wydany w 1994 roku, „Eso Es” – nominowany do nagrody Fryderyk 99′ w kategorii hard and heavy, oraz „Rhesus Admirabilis” z 2006 roku.

W rodzinnym mieście Jesus Chrysler Suicide zagra w piątek (15 kwietnia) o godz. 19:00. Bilety w cenie 25/30 zł. Do kupienia TUTAJ i TUTAJ.

Metal i hard rock

W podobnym klimacie odbędzie się również koncert dwóch zespołów w klubie Route 66 (ul. Dymnickiego 4). Dawkę metalu i hard rocka zaserwują rzeszowski Selfdestruction oraz przemyski Kids of the Spirit. Dla osób, które lubią te klimaty, dobra wiadomość, ponieważ koncert jest bezpłatny. Nie masz innych planów – przyjdź do klubu w piątek (15 kwietnia) o 20:00.

W ten sam dzień w klubie Vinyl (ul. Piłsudskiego 31) koncert hiphopowy. Zagra Bonus RPK – znany również jako BGU, Bonus Głos Ulicy, Artysta Kombinator. Ten polski wykonawca, przedstawiciel ulicznego rapu ma na swoim koncie takie albumy jak: „Wku…y dzieciak”, „Artysta kombinator”, „Dobry człowiek”. W przygotowaniu kolejny album – „Losu kowal”.

Koncert Bonus RPK zacznie się o 20:00. Bilety do kupienia w sklepie Ataman Shop za 20 zł.

A w sobotę (16 kwietnia) zagrają Clockwork Mind, Nie Halo, Cztery Kilo Obywatela, Homeless Mind pod hasłem „Lepiej Grać Niż Skrobać Ziemniaki”. Jeśli nie wiesz o co chodzi, to musisz przyjść o 18:30 do klubu Vinyl (ul. Piłsudskiego 31). Bilety do kupienia na miejscu za 10 zł.

Jakubowicz w Jazz Roomie

A w niedzielę (17 kwietnia) koncert Martyny Jakubowicz, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, łączy w swojej muzyce folk, blues i rock. Jej album „Okruchy Życia”, został nominowany do nagrody Fryderyka. Swoją najnowszą płytę, wokalistka wydała 18 marca, nadając jej tytuł „Prosta piosenka”.  Wokalistka zagra w Jazz Roomie (ul. Kościuszki 9) godz. 19:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki z jej najnowszej płyty oraz dobrze znane kawałki takie jak: „W domach z betonu nie ma wolnej miłości”, „Kiedy będę starą kobietą”, „Duża żółta taksówka”. Artystce będzie również  towarzyszy zespół w składzie: Agnieszka Djatri Kural, Dariusz Bafeltowski , Przemysław Pacan. Bilety na koncert do kupienia w recepcji Grand Hotelu w cenie 50/60 zł. Wszelkie informacje i rezerwacje pod numerem: 506 484 362.

Czas na imprezę!

W piątek jak w Kula Bowling i Club jak zawsze „Wszystkie twarze disco” i godzina kręgli gratis. Wstęp niezmiennie za darmo.

W pubie Underground (ul. Matejki 10) natomiast 15 kwietnia (piątek) będzie królować Jamajka dzięki Warrenowi, który jest dobrze znany stałym bywalcom. Świetna zabawa w rytmach od roots balkan, klezmer, gypsy stepu do jamaican happy reggae, dancehall, dub step i worldbeat. Impreza zaczyna się o 21:00, wstęp wolny.

W sobotę (16 kwietnia) noc Pod Palmą zdecydowanie będzie należeć do pań, ponieważ właśnie im jest dedykowana impreza „Ladies Party Night”. Oczywiście panie między 21:00 a 22:00 wchodzą za darmo, studenci płacą 7 zł, pozostali 10 zł.

A w Lukrze (ul. Kopisto 1) będzie również w sobotę (16 kwietnia) rządzić Finlandia Frost. Chcesz przekonać się co to oznacza? Przyjdź o 21:30 do klubu. Panie, których oczywiście nie może zabraknąć, wchodzą do 22:30 za darmo, wszyscy ci, którzy mają kupon z aplikacji Day&Night nie płacą. Panowie wchodzą za 10/20 zł.

A dla wielbicieli lat 80. dobra wiadomość. W pubie Kultura (ul. Chopina 56) ruszy w sobotę (16 kwietnia) wehikuł czasu, który wszystkich przeniesie do roku 1986. Dla dwóch osób, które najlepiej się przebiorą, niespodzianka przy barze. Początek imprezy o 20:30, wstęp wolny.

Foremniak, Bobrowski…

Jakie „Imię” sobie wybrać na sobotnie popołudnie? Najlepiej francuskie z nutką komizmu pozbawionego refleksji, gdzie śmiać można się, ale tylko gorzko. „Imię” to sztuka teatralna z dowcipnymi dialogami i wyrazistymi postaciami oraz gwiazdorską obsadą. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Małgorzatę Formeniak, Szymona Bobrowskiego, Wojciecha Malajkata czy Marcina Hycnara.

Pytać o „Imię” można już w tę sobotę (16 kwietnia) o godz. 16:00 i 19:00 w sali widowiskowej Filharmonii Podkarpackiej (ul. Chopina 30). Bilety w cenie: 110 zł, 90 zł i 70 zł do kupienia w  kasie filharmonii, Trasie Podziemnej oraz na www.kupbilecik.pl.

A pamiętacie o tym, że kiedyś też była miłość. Może nieco inna, bardziej skryta, a może taka sama jak dziś? O tym jak ona wyglądała kiedyś będzie można się przekonać  w sobotę (16 kwietnia) o godz. 19 a Teatrze Maska. Grupa RETRO-spekcja zaprezentuje spektakl muzyczny „Pamiętasz była… Miłość”, w którym pojawią się najpiękniejsze melodie dwudziestolecia międzywojennego oraz najlepsze utwory Juliana Tuwima i Mariana Hemara.

Bilety w cenie 25 zł można zakupić w kinie Zorza (ul. 3 Maja 28) lub online (TUTAJ) oraz zarezerwować pod numerem telefonu: 880 076 294.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama