Kulturalny weekend w Rzeszowie zaczynamy bez żartów.  Nie zabraknie dobrych koncertów, będzie też śmiesznie, w klubach zabrzmią hity z polskich wesel. W rzeszowskich piwnicach będzie można dostać NIEMAPĘ Rzeszów.  

KONCERTY

Koncerty, koncerty, koncerty, to co rzeszowskie tygryski lubią najbardziej! Podczas weekendu będzie w czym wybierać. Już w najbliższy piątek (1 kwietnia) w klubie Lukr (al. Kopisto 1) zagra jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej – Dżem, twórcy takich hitów jak „Wehikuł czasu”, „Whisky” „Czerwony jak cegła” czy „Sen o Victorii”. Dżem nie bez przyczyny nazywany jest „polskim Rolling Stones”. Mało który zespół potrafi tak żonglować rytmami.

Koncert  Dżemu rozpocznie się o 21:00, a bilety można kupić na stronie: www.lukr.club w cenie 75 zł.

Dla fanów muzyki klasycznej Filharmonia Podkarpacka przygotowała na piątek koncert symfoniczny w wykonaniu orkiestry Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Rafała Janiaka. W programie m.in. uwertura koncertowa „Hebrydy” h-moll op. 26 czy  Symfonia C-dur op. 21. Dźwięki muzyki klasycznej zabrzmią już od godz. 19:00 w sali koncertowej Filharmonii (ul. Chopina 30). Bilety dostępne w kasie w cenie 30 i 20 zł.

W Live House charytatywnie

Natomiast w muzycznym pubie Mikrofon (ul. Matejki 8) dawkę bałkańsko-rapowej mieszanki w wykonaniu kolektywu Balkanscream będzie można usłyszeć  sobotę (2 kwietnia). Zespół zaprezentuje utwory znane z ich  albumu „Street Melodies” oraz  piosenki, które do tej pory zostały wykonane tylko na koncertach. Ten bałkański wieczór rozpocznie się o 20:30. Bilety w cenie 15/20 zł do kupienia online – TUTAJ.

W sobotę (2 kwietnia) będzie również można dobrze się bawić i pomagać. W klubie Live House pod hasłem „Od siebie dla innych” zagrają: Barking Irons, Diaboł Boruta, Hysteria oraz Krusher. Będzie to koncert charytatywny dla Piotra Cierpisz-Pustelnego, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Piotr ma 4 lata, a wciąż nie mówi i nie chodzi. Aby normalnie żyć potrzebuje codziennej rehabilitacji. Na ten właśnie cel będą zbierane pieniądze podczas sobotniego koncertu.

Bilety w cenie 15 zł. Do nabycia u organizatorów pod numerami telefonów: 692 419 754 i 692 942 585 oraz bezpośrednio przed koncertem.

Malicki w Filharmonii

A w niedziele znów będzie klasycznie, ale też bardzo wesoło, a to dzięki Filharmonii Dowcipu i Waldemarowi Malickiemu. Oryginalne aranżacje klasycznych utworów, profesjonalizm ich wykonania i zaskakujące pointy sprawią, że będzie to widowisko bezkonkurencyjne i jedyne w swoim rodzaju. Świetna orkiestra, wybitni soliści niezastąpiony lider i narrator – Waldemar Malicki, to gwarancja świetnej zabawy, nie tylko dla miłośników Mozarta czy Beethovena, ale każdego, kto lubi się śmiać.

W Rzeszowie Filharmonia Dowcipu na czele z Waldemarem Malickim zaprezentuje swój najnowszy repertuar w niedzielę (3 kwietnia) o godz. 16:00 i 19:00. A gdzie? W Filharmonii Podkarpackiej. Bilety dostępne online (TUTAJ i TUTAJ) oraz w sieci Empik i Media Markt.

IMPREZY

Po Wielkim Poście wielcy imprezowicze z pewnością są „głodni” dobrej imprezy. W Kuli Bowling i Club (Krakowska 20)  w piątkowy wieczór (1 kwietnia) na parkiecie będzie królować disco. A do tego amatorzy kręgli, którzy między 23:00, a 24:00 wykupią godzinę gry, drugą dostaną gratis. Ta szalona noc od klubu jest gratis i zaczyna się o 21:00.

Natomiast Pod Palmę można przyjść w piątek (1 kwietnia) na wesele, ponieważ wieczór ten obędzie się pod hasłem: „Weselne Facebook Party”. Muzyka, zabawy i największe hity polskiego wesela… Aby pobawić się w tym klimacie nie musisz już  wydawać dużo pieniędzy, wystarczy, że wpiszesz się na facebookową listę klubu, która będzie otwarta do piątku (1 kwietnia) do godz. 19. Ci, którzy tego nie zrobią wchodzą na „wesele” za 10 zł. Jak na taką „uroczystość” to i tak nie jest to wygórowana cena. Początek imprezy jak zawsze o 21:00.

W tym samym klubie, ale w sobotę (2 kwietnia) będzie można znaleźć swoją drugą połówkę, ponieważ rusza nowy cykl imprez „Single Ladies Party-Noc Wrażeń”. Każdy, kto wejdzie do klubu otrzyma opaskę w jednym z trzech kolorów: zielona – jestem wolny/a, żółta – szukam wrażeń, czerwona jestem zajęty/a.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kobiety na imprezę między 21:00 a 22:00 wchodzą za darmo, mężczyźni studenci płacą 7 zł, pozostali 10 zł. Początek niezmiennie o 21:00. No i w niedzielę tradycyjnie rusza Palmowy Dancing, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez rzeszowskich.

TEATR

Ten weekend sprzyja również amatorom sztuk teatralnych. W piątek (1 kwietnia) w teatrze „Maska” w Rzeszowie odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij teatru 2016”. O godz. 19:00 spektakl Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu”, po którym odbędzie się spotkanie z aktorami oraz czytanie dramatu Mrożka w wykonaniu uczestników Małej Akademii Teatralnej. Bilety w cenie 18 zł dostępne w kasie teatru.

Natomiast w sobotę (2 kwietnia) na deskach Filharmonii Podkarpackiej będzie kobieco. Beata Kawki, Elżbieta Zającówna, Daria Widawska to bohaterki sztuki „enVOGUE”, która została „uszyta” na miarę przewrotności kobiecej natury. Dzięki niej wszystkie panie będą mogły spojrzeć na swój świat przez krzywe zwierciadło i dystans do samej siebie.

Panowie zaś będą mieli okazję zajrzeć w głąb kobiecych dusz, nieobliczalnych jak wiatr halny. Tę komedię przesyconą kobiecymi charakterami będzie można obejrzeć o godz. 18:00. Bilety w cenie: 55/60/65 zł do kupienia w Biurze Ogłoszeń Nowin w Rzeszowie (ul. Unii Lubelskiej 3) i  Filharmonii Podkarpackiej oraz na stronach: www.kupbilecik.pl i BiletyNaKabarety.pl.

A na niedzielę (3 kwietnia) najlepsza jest „Miłość i polityka”. Ta błyskotliwa, francuska komedia ukazuje świat walki o władzę i pieniądze, ale też miłość. Ile zatem można poświęcić, aby tego nie stracić? Czy wierność jest dziś w cenie? Czy miłość może zostać przehandlowana za reputację? Aby się o tym przekonań wystarczy o 16:30 pojawić się w Wydziale Muzyki UR ( ul. Dąbrowskiego 83). Bilety w cenie 30/40 zł można zarezerwować pod numerem telefonu: 790 44 66 00 lub na stronie: www.teatrbotak.pl.

DLA MALUCHA  I DUŻEGO ZUCHA

Mali miłośnicy książek i ich nieco więksi opiekunowie z pewnością w piątek (1 kwietnia) nie będą się nudzić na spotkaniu z  Joanną Preisner i Jakubem Boguszem. Ten debiutujący literacko duet to autorzy popularnej książki „Dzieciaki z krainy Niesnu”. Razem nie tylko tworzą, ale też studiują filologię angielską i żyją w Rzeszowie. Ona pochodzi z Jasła, on Tarnowa. Połączyła ich miłość do literatury i języka Szekspira.

Spotkanie autorskie z młodymi pisarzami odbędzie się w księgarni Matras (ul. Krakowska 20) o godz. 13:00 w ramach „Święta Literatury Dziecięcej”. Wstęp wolny.

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Empik w Galerii Rzeszów przygotował moc atrakcji dla najmłodszych. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Do zwiedzania w weekend Podziemnej Trasy Turystycznej zachęca Urząd Miasta w Rzeszowie. Do każdego biletu do rzeszowskich podziemi (2-3 kwietnia) dołączona będzie NIEMAPA Rzeszów.

Ceny biletów to 6,50 zł za bilet normalny i 4,50 zł za ulgowy. W soboty i niedziele Trasa czynna jest w godz. 11:00-18:00. Wejścia do podziemi odbywają się o pełnych godzinach.

O rzeszowskiej NIEMAPIE więcej pisaliśmy TUTAJ.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama