Zdjęcie: Miłosz, czytelnik Rzeszów News

Koparka, hałdy ziemi, dziury, metalowe rury, a w nocy nie ma oświetlenia. Mieszkańcy osiedla Paderewskiego boją się, że może dojść do tragedii. MPEC interweniuje u wykonawcy.

 – Kilka dni temu, na miejscu przeznaczonym do wyprowadzania psów pojawiły się kontenery na złom. Miejsce zostało częściowo rozkopane, a składowane części metalowe stanowią zagrożenie zarówno dla psów oraz ich właścicieli – alarmuje Miłosz, czytelnik Rzeszów News. – Co więcej, w pobliżu jest żłobek, przedszkole i szkoła – denerwuje się mężczyzna, i na dowód przesłał nam zdjęcia.   

Zdjęcia: Miłosz, czytelnik Rzeszów News

Wybieg dla psów znajduje się przy ul. Krzyżanowskiego, w sąsiedztwie żłobka nr 11, przedszkola nr 18 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6. Obok są też bloki. 

 – Takie sytuacje są niedopuszczalne, natychmiast wysyłam inspektora nadzoru. Firma, która na nasze zlecenie wykonuje prace, musi zabezpieczyć teren – powiedział nam w piątek przed południem Dariusz Kotowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Pod wybiegiem dla psów znajdują się komory ciepłownicze. W nich są zawory i krzyżują się rury doprowadzające ciepło do bloków. Trzeba je zlikwidować, bo MPEC wybudował na osiedlu Paderewskiego nową sieć. 

Advertisement

Budowa nowej sieci ciepłowniczej rozpoczęła się w kwietniu. Ma ponad 2,6 km długości i powstała w obrębie ulic: Rejtana, Paderewskiego i Krzyżanowskiego. – Została tak zaprojektowana, żeby ominąć rosnące już drzewa – dodaje Dariusz Kotowicz.

Wszystkie prace związane z budową nowej sieci i likwidacją starej, mają się zakończyć w połowie listopada. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama