Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów zaprasza na Dialog Obywatelski, który odbędzie się 18 listopada br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Polacy dziś nie wyobrażają sobie życia poza Unią Europejską. Wspólnota kojarzy nam się z otwartymi granicami czy wielkimi funduszami przeznaczonymi na rozwój naszego kraju. Mijający rok był bardzo dynamiczny i przyniósł poważne zmiany w UE.

Pora podsumowania, dlatego Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów zaprasza na Dialog Obywatelski, który 18 listopada br. odbędzie się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Tematem przewodnim spotkania będzie podsumowanie polskiej obecności w UE w 2019 roku. Debata będzie stanowić także lokalną dyskusję dotyczącą kształtu i przyszłości Unii zainicjowaną przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, a kontynuowaną przez nową przewodniczącą Komisji Ursulę von der Leyen.  

Planowani eksperci, którzy wezmą udział w rzeszowskim Dialogu Obywatelskim to: Piotr Kaczyński, ekspert Team Europe Komisji Europejskiej; Rafał Szyndlauer, zastępca kierownika Wydziału Politycznego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie oraz były wieloletni koordynator sieci Centów Dokumentacji Europejskiej, Wawrzyniec Pater, wieloletni koordynator sieci Eurodesk Polska, obecnie główny specjalista Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, a także Dominik Łazarz, ekonomista, wicedyrektor Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, ekspert ds. UE.

Spotkanie poprowadzi Sylwia K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Poruszane tematy oscylować będą wokół m.in. pozycji Polski w UE w kontekście uruchomionej procedury dotyczącej praworządności, wyzwań stojących przez Wspólnotą w odniesieniu do Brexitu, zmian jakie zaszły w instytucjach UE w związku z wyborami europejskimi z maja br., a także szczególnie ważnej dla nas perspektywy młodzieży – mówi Ewa Nowak-Koprowicz, liderka zespołu zarządzającego Europe Direct – Rzeszów.

Dialog Obywatelski dotyczący podsumowania obecności Polski w Unii Europejskiej w 2019 roku, odbędzie się 18 listopada o godz. 10:00 w Klubie Akademickim IQ WSIiZ w Rzeszowie (ul. Sucharskiego 2). Osoby chcące wziąć udział mogą się zgłaszać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl

Spotkanie organizowane jest przez Europe Direct – Rzeszów działający w ramach sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Regionalnym Punktem Informacyjnym Eurodesk Polska w Rzeszowie oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama