Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nad mijającym rokiem w Unii Europejskiej, ale również nad jej przyszłością, w tym m.in. niepewnymi warunkami Brexitu, w najbliższy poniedziałek 3 grudnia w rzeszowskiej WSIiZ będą debatować eksperci. 

Unia Europejska dla Polaków jest dziś normalnością. Kojarzy się m.in. z otwartymi granicami czy wielkimi funduszami przeznaczonymi na rozwój naszego kraju. Obraz UE jednak się zmienia.

Tematem przewodnim poniedziałkowego spotkania w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie podsumowanie polskiej obecności w UE 2018 roku ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego. Debata będzie stanowić także lokalną dyskusję dotyczącą kształtu i przyszłości Unii zainicjowaną przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera.

Wezmą w niej udział m.in. prof. Agata Jurkowska-Gomułka, prorektor ds. nauki WSIiZ, ekspert ds. prawa UE, europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska, a także Piotr Kaczyński, ekspert Team Europe Komisji Europejskiej. Spotkanie poprowadzi Dominik Łazarz, wicedyrektor Centrum Dokumentacji Europejskiej przy WSIiZ, ekspert ds. UE. 

– Poruszane tematy oscylować będą wokół m.in. pozycji  Polski w Unii Europejskiej w kontekście uruchomienia procedury dotyczącej praworządności, wyzwań stojących przed Wspólnotą w odniesieniu do rosnących postaw nacjonalistycznych w krajach UE oraz skutków Brexitu, a także wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku – zapowiada Ewa Nowak-Koprowicz, liderka zespołu zarządzającego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.

Debata odbędzie się 3 grudnia o godz. 10:00 w Klubie Akademickim IQ WSIiZ (ul. Sucharskiego 2). Osoby chcące wziąć udział mogą się zgłaszać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. ciekawa debata, ale chciałabym usłyszeć co UE zrobi żeby ochronić Polskę przed wyprowadzaniem przez PiS demokracji z naszego kraju ? Dziś tutaj czuje się jak w jakim komunistycznym kraju, gdzie wszystko zagarnięte jest przez JEDNĄ partię – wrrr

Comments are closed.