Czy tytuł wystawy „Obrazy zastępcze” bardziej intryguje niż malarstwo Piotra Worońca jr., w którym łączą się pozornie do siebie nieprzystające elementy? Będzie można przekonać się o tym w piątek (11 grudnia) na wernisażu wystawy „Obrazy zastępcze” w pubie „Kultura”.

[Not a valid template]

 

„Obrazy zastępcze” Piotra Worońca jr. to ostatnia z trzech wystaw, które prezes rzeszowskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków i fotoreporter Rzeszów News przygotował w ramach stypendium twórczego „Otwarta przestrzeń” przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Pierwszą odsłonę „Obrazów zastępczych” mogli oglądać krakowianie w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, druga zaś została wystawiona w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Trzecia, ostatnia, ale za to powiększona o nowe dzieła Piotra Worońca jr., zostanie otwarta w piątek (11 grudnia) o godz. 19:00 w pubie Kultura przy ul. Szopena 59. Wystawa będzie czynna do 29 grudnia.

Malarstwo Piotra Worońca jr. jest trudne do zaszufladkowania. Łączy w sobie abstrakcję z figuratywnością, stłumiony kolor z szarością oraz delikatność ruchu pędzla ze stereotypowo męskim uwielbieniem do technicznych przekrojów wszelkiego rodzaju maszyn. Jest wyjściem od mikroświata natury w stronę kosmosu i niewyobrażonej jeszcze przyszłości. Jak sam autor mówi, jego malarstwo jest „pomiędzy początkiem a końcem”.

Advertisement

Co zatem zastępują obrazy Juniora? Tytuł wystawy niewątpliwie wzbudza zainteresowanie. Najlepiej będzie można spróbować odpowiedzieć sobie na to pytanie w bezpośrednim kontakcie z pracami artysty. W tym celu pomocne okazać się mogą krótkie filmy wyświetlane podczas wernisażu.

Piotr Woroniec jr jest naszym redakcyjnym fotoreporterem, prezesem ORz ZPAP, ale przede wszystkim artystą, w którego prace warto inwestować, by w przyszłości na nich zarobić. To potwierdzają licznie wygrane konkursy, wystawy indywidualne i zbiorowe organizowane i oceniane przez specjalistów w dziedzinie sztuk plastycznych.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama