Reklama

Fani zespołu rockowego Coma powinni czekać na ten koncert z niecierpliwością. Łódzka grupa jesienią ruszy w trasę koncertową ze swoją debiutancką płytą „Pierwsze Wyjście z Mroku”. Na liście 16 miast jest również Rzeszów.

Dla wielu fanów „Pierwsze Wyjście z Mroku” to najlepszy z 6 albumów dotychczas wydanych przez Comę. Wystarczy wspomnieć takie utwory, jak „Leszek Żukowski”, „Spadam”, „Czas globalnej niepogody” czy „Zbyszek”. Jesienna trasa Comy zatytułowana „Pierwsze Wyjście z Mroku 2014” startuje 5 października i potrwa do końca listopada. Nowe tournee zespołu to sentymentalne spojrzenie w przeszłość i ukłon w stronę pierwszych fanów.

16 koncertów w polskich miastach to nie lada gratka, nie tylko dla najbardziej zatwardziałych fanów, ale także dla samego zespołu. To wykonane od pierwszego do ostatniego utworów z debiutanckiej płyty, od której zaczęła się popularność Comy i trwa do dzisiaj.

Podczas koncertów do Comy dołączą: zespół Frontside i debiutujący w tym roku ze swoją pierwszą „epką” krakowski Straight Jack Cat.

– W oczekiwaniu na nowy album, nad którym od dwóch lat trwają prace i jeszcze potrwają, wpadliśmy na pomysł, by podsumować swoją drogę i pogodzić się z przeszłością. Dla wielu fanów i dla zespołu, oficjalne wyjście z mroku zaczyna się wraz z debiutem CD z 2004 roku – mówi Piotr Rogucki, wokalista i lider zespołu.

– Koncepcja aktualnej trasy zrodziła się ze względu na okrągłą rocznicę premiery i przy okazji współpracy z agencją Go Ahead, organizatorami Jarocin Festiwal, gdzie po raz pierwszy w historii zagraliśmy w całości nasz pierwszy album. Koncert został dobrze przyjęty, w związku z czym postanowiliśmy pokazać go w całym kraju w odsłonie klubowej – tłumaczy Rogucki,

Jarociński występ, jeszcze przed końcem jesiennej trasy, powróci do miłośników Comy w formie niecodziennego wydawnictwa.

Koncert Comy w Rzeszowie odbędzie się 22 listopada w klubie „Pod Palmą” o godz. 19:00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 45 zł, w dniu koncertu 55 zł. Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego za bilet zapłacą 40 zł.

Bilety do kupienia TUTAJ i TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama