Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Potrzebne są dodatkowe pieniądze na budowę nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Brakuje ponad 3 mln zł, ale jest zielone światło dla tej inwestycji. 

Zanim powstanie nowa hala sportowa trzeba wyburzyć stary budynek. Do przetargu na rozbiórkę i budowę zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza oferta wyniosła 10,78 mln zł, najdroższa – 18,29 mln zł. To więcej niż zarezerwowano w budżecie na tę inwestycję. Dlatego władze Rzeszowa zwiększyły fundusze. Dodatkowe 3,03 mln zł na ten cel radni mają zarezerwować podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 25 stycznia.

– Sprawdzamy jeszcze oferty, które zostały złożone do przetargu. Jeżeli rada miasta zdecyduje się zwiększyć budżet na halę, a najniższa ze złożonych ofert spełni warunki przetargowe, podpiszemy umowę na wykonanie hali – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialny za inwestycje.

I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy głównym deptaku, ul. 3 Maja. Jego zaplecze sportowe to hala sportowa dobudowana znacznie później do istniejących kamienic. Początkowo planowano jej generalny remont, ale ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac jest niemożliwe. Dlatego władze miasta zleciły wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, badmintona), trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Na wysokości piętra nad łącznikiem zaprojektowano dodatkową klatkę schodową umożliwiającą późniejsze połączenie jej z budynkiem szkoły.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama