Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Firma APCOA będzie operatorem parkingu na lotnisku w Jasionce. Za godzinę parkowania zapłacicie 7 zł. Opłaty zostaną wprowadzone najwcześniej od połowy sierpnia. 

O tym, że władze podrzeszowskiego portu planują wprowadzić płatny parking pisaliśmy w kwietniu. Wtedy przedstawiciele lotniska zapowiadali, że opłaty zostaną wprowadzone jeszcze w lipcu br. Już wiadomo, że tak się nie stanie. Opłaty zaczną obowiązywać nie wcześniej jak od 15 sierpnia br. 

Płatny parking ma być sposobem na walkę z zajmowaniem miejsc przez osoby niekorzystające z lotniska. Na lotnisku jest prawie 1000 miejsc parkingowych, na jego utrzymanie spółka lotniskowa wydaje rocznie ponad 1 mln zł. 

W czwartek Jasionka poinformowała o stawkach, jakie będą obowiązywały na parkingu. Darmowy będzie tylko wjazd do strefy „Kiss&Fly” (do 10 minut). Za godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 7 zł, za dwie – 14 zł, za trzy – 21 zł, za cztery – 27 zł. Doba będzie liczona od 5 godziny i będzie kosztowała 39 zł. 

Za pozostawienie auta na parkingu na 8 dni trzeba będzie zapłacić 69 zł, na 15 dni – 129 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Osoba, która wjedzie na parking przy szlabanie, będzie pobierać bilet. Przed wyjazdem należy uiścić opłatę za postój. Przed terminalem będą ustawione automatyczne biletomaty, w których będzie można zapłacić zarówno banknotami, bilonem oraz kartą – poinformował Marcin Kołacz z Portu Lotniczego w Jasionce. 

Ostateczny regulamin płatnego parkowania jest jeszcze uzgadniany. Firma APCOA, która została operatorem parkingu na lotnisku w Jasionce, działa na wielu parkingach w Polsce i Europie, zarządza parkingami m.in. na lotniskach w Poznaniu, czy Szczecinie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama