Reklama

Rzeszowska firma MobiTouch pracuje nad nową aplikacją na urządzenia mobilne. Dzięki niej będziecie informowani o bieżących imprezach rozrywkowych, sportowych i kulturalnych w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

– Zainspirowała nas chęć wygody, by mieć wszystkie dostępne informacje w jednym miejscu. A poza tym, raczej takich aplikacji lokalnych – indywidualnych dla miast nie ma – mówi Kamil Cyrana z firmy MobiTouch.

Firma wyszła z założenia, że skoro rzeszowskie instytucje rozrywkowe, kluby, restauracje, puby, informują często o swoich wydarzeniach niedługo przed ich docelowym terminem, to dobrze by było, gdyby informacje na ich temat były dosłownie pod ręką.

– Reklama w mobilnej aplikacji, z której korzysta spora liczba mieszkańców, zdecydowanie poszerzyłaby grono potencjalnych odbiorców oferty – uważa MobiTouch.

Aplikacja „CoTuDu?” (skrót „Co robić?”, spolszczona nazwa What To Do) będzie gotowa na początku października. Każdy, kto posiada smartfona, po ścignięciu tej „imprezowej” aplikacji będzie mógł szybko łatwo i przyjemnie dowiedzieć się o tym, co się dzieje w jego mieście, bez konieczności korzystania z wyszukiwarek internetowych czy komputera.

Baza na bieżąco aktualizowana

Aplikacja skierowana jest głównie do osób młodych, studentów, którzy często spontaniczne korzystają z oferty rozrywkowej miasta. MobiTouch zapewnia, że „CoTuDu?” będzie bardzo proste w obsłudze.

Aby znaleźć konkretną aktywność czy event (koncert, festiwal, promocja) lub ciekawe miejsce w mieście (centrum sportowe, restaurację, szkołę tańca) wystarczy skorzystać z intuicyjnego interfejsu, który składa się z kilku głównych kategorii: imprezy, koncerty, kultura, gastronomia, sport.

– Baza wydarzeń będzie codziennie wzbogacana o kilkadziesiąt nowych wpisów, zaś baza miejsc będzie aktualizowana na bieżąco – zapewnia Kamil Cyrana.

Użytkownik będzie mógł określić swoje preferencje, aby na jego tzw. wallu wyświetlały się tylko te wydarzenia, które go interesują. Rejestracja nie będzie wymagana, bo to przeważnie zniechęca i irytuje użytkownika.

Rzeszów na początek

Na głównej tablicy wyświetlane będą aktualne (dzisiejsze) najważniejsze wydarzenia. Oprócz głównych funkcji i kategorii, dodatkowy filtr mógłby preferencyjnie wyszukiwać dane wpisy według parametrów: data (w wydarzeniach), nowe (w miejscach).

Dodatkowo można będzie dodać opcję zapisania danego wydarzenia do kalendarza i ewentualnego przypomnienia oraz zlokalizowania tego na mapce, którą użytkownik mógłby wyświetlić. MobiTouch, pracując nad aplikacją zastanawia się, czy nie warto rozważyć wprowadzenia mapy miasta oraz informacji, dotyczących dojazdu autem, komunikacją miejską, taksówką, czy dojścia pieszo.

Firma podobną aplikację chce także wprowadzić w Lublinie i wielu innych dużych miastach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.