Zdjęcie: Pixabay.com

Eksperci zbadają poziom cukru we krwi, zinterpretują wyniki. Kiedy? W najbliższy poniedziałek (16 stycznia) w Narodowym Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. 

NFZ zachęca do udziału w bezpłatnej akcji „Cukrzyca – jedna choroba, różne oblicza”. 16 stycznia w rzeszowskim oddziale Funduszu przy ulicy Zamkowej 8, od godz. 12:00 do 14:00, eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków bezpłatnie będą udzielać konsultacji, zbadają poziom cukru we krwi, zinterpretują wyniki.

Cukrzyca nazywana jest „cichym zabójcą”. – Przez wiele lat może nie dawać żadnych niepokojących objawów. Coraz więcej pracujemy, funkcjonujemy w stałym stresie, nie odżywiamy się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, nie dbamy także o kondycję fizyczną – alarmuje Rafał Śliż, rzecznik NFZ w Rzeszowie. 

Dlatego, przed zachorowaniem na cukrzycę, mogą nas uchronić proste działania profilaktyczne. Stąd właśnie zaplanowana na poniedziałek akcja „Cukrzyca – jedna choroba, różne oblicza” organizowana przez NFZ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W jej trakcie będzie można też uzyskać informacje o programach profilaktycznych NFZ, usługach na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w NFZ, porozmawiać o programie „Profilaktyka 40 PLUS”, uzyskać informacje o akcji „Środa z Profilaktyką” oraz „8 tygodnia dla zdrowia”, zapoznać się z aplikacjami: mojeFizjo+, mojeIKP, IKP oraz dietyNFZ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama