Ponad 80 zabytkowych aut w sobotę zjechało do Rzeszowa w ramach Podkarpacko Szaryskiego Kryterium Weteranów, czyli międzynarodowego rajdu pojazdów zabytkowych.

Uczestnicy rajdu do Rzeszowa przyjechali ze słowackiego Preszowa. Brali w nim udział przedstawiciele Polski, Czech, Słowacji i Węgier, którzy pokonali prawie 200-kilometrową trasę.

Najstarszym pojazdem, biorącym udział w rajdzie był Mathias Torpedo M z 1920 roku, który jechali państwo Szymańscy z Karpacza.

Na trasie rajdowej można było zobaczyć inne przedwojenne okazy jak Fiata 508 III S, czy Forda A z 1931 roku. Wśród „historyków” z lat późniejszych wyróżniał się Fiat 125p 1800 w wersji rajdowej w 1974 roku, malutka BMW isetta i nieco większa BMW 600 na węgierskich numerach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nie zabrakło mercedesów i saabów z różnorodnością modeli, a fani tzw. Japonii mieli okazję zobaczyć ciekawego Datsuna 120Y oraz nieco współcześniejszą Mazdę MX-5.

Po tym, jak uczestnicy rajdu pokonali rzeszowskie ulice, zabytkowe auta można było podziewać na placu eventowym Millenium Hall.

(kaw, ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama