Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej
Reklama

Europejski Stadion Kultury 2022 w Rzeszowie to nie tylko muzyka. Podczas festiwalu zobaczycie także wystawę „Czas dobry w złych czasach”, autorstwa ukraińskich malarzy.

Autorami wystawy w większości są uznani ukraińscy twórcy, członkowie Związku Artystów Ukrainy, scenografowie, profesorowie uczelni artystycznych. Prace powstawały na plenerach w Jaworniku Polskim „Znaki Pogranicza”. W Jaworniku ukraińscy artyści znaleźli schronienie przed wojną na Ukrainie. W Jaworniku malują, są otoczeni opieką polskich przyjaciół.

Wystawę będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie (dolna sala) już od środy (22 czerwca). Wernisaż odbędzie się 23 czerwca o godz. 18:00, czyli dzień przed rozpoczynającym się Europejskim Stadionem Kultury 2022 (24-26 czerwca). Zwiedzanie wystawy podczas ESK (od 12:00 do 20:00) będzie bezpłatne.  

Wernisażowi będzie towarzyszył występ artystów z Ukrainy. Na skrzypcach zagra Rostislav Fedynec i zaśpiewa Oksana Fedynec.

Na wystawie „Czas dobra w złych czasach” swoje prace pokażą: Maryna Afanasiewa, Ołeksij Małych, Kateryna Korniiczuk, Ołekij Wakarczuk, Dawid Sharashydze, Andrij Jahowycz, Ihor Janowycz, Roman Romanyszyn, Serhij Sawczenko, Edward Bielski, Temo Svireli, Olga Kuzjura, Petro Lebedynets, Mykoła Żurawel i Petro Smetana. 

Wystawa będzie czynna do 3 lipca. To jedno z ponad 50 wydarzeń podczas ESK 2022. Festiwal odbędzie się po raz dwunasty. Organizuje go miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Narodowe Centrum Kultury. ESK 2022 patronuje Rzeszów News.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama