Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Chcesz posmakować adrenaliny wspinania? Przyjdź w najbliższą sobotę (20 sierpnia) na ściankę Peron Baltoro w Rzeszowie. Zajęcia będą darmowe. 

„Dzień Otwarty na Peronie” organizuje Rzeszowski Klub Wysokogórski przy wsparciu Urzędu Miasta Rzeszowa. Ścianka wspinaczkowa Peron Baltoro znajduje się terenach PKP w Rzeszowie, przy ul. Jana Kochanowskiego 19A.

– Impreza skierowana do osób, które jeszcze nigdy się nie wspinały oraz wszystkich, którzy posmakowali tej dawki adrenaliny i chcieliby poszerzyć swoje umiejętności – zapowiadają organizatorzy. 

Podczas darmowych zajęć dla dzieci i dorosłych, instruktorzy RKW wprowadzą was w świat wspinaczkowej zabawy. Z ich pomocą pokonacie pierwsze kroki i przechwyty. Będziecie mogli spróbować również zimowej wspinaczki sportowej, czyli drytoolingu.

Dla osób, które mają za sobą pierwsze kroki we wspinaczce, przygotowano warsztaty. Będziecie mogli poznać techniki linowe stosowane przy wspinaczce skalnej – budowa stanowisk, przewiązywanie się w stanowisku, zjazdy i podchodzenie na linie.

Impreza wspinaczkowa rozpocznie się o godzinie 10:00. Zajęcia w grupach będą co godzinę – do 18:00. Warsztaty zaś będą co dwie godziny i również potrwają do 18:00. Zapisy na zajęcia i warsztaty pod numerem telefonu: 798 521 632.

W trakcie odpoczynku będzie wspinaczkowe kino, obejrzycie klasyki filmów wspinaczkowych oraz całkiem świeże produkcje. Na koniec imprezy, zaplanowano grill, nie zabraknie także dobrej muzyki – obiecują organizatorzy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama