Zdjęcie: materiały organizatorów

Zagadnienia od Starożytności do pop-artu będą omawiane podczas nowego cyklu wykładów „Czas sztuki”. Organizują je Rzeszowskie Piwnice. Start 7 listopada. 

Cykl „Czas Sztuki” obejmuje dwa semestry, każdy składa się z sześciu spotkań. W pierwszym semestrze będą przedstawione tematy od Starożytności do XIX wieku, natomiast w drugim malarstwo, rzeźba i architektura XIX-XX wieku.

Wykłady prowadzone przez historyczki sztuki – dr Annę Stróż-Pawłowską oraz Karolinę Chomiczewską są okazją, by wspólnie porozmawiać nie tylko o dziełach sztuki, artystach, ale również o trendach i zmianach jakie zachodziły na przestrzeni wieków.

Terminy semestrów: listopad 2023 – styczeń 2024 (pierwszy: od Starożytności do XIX wieku / dr Anna Stróż-Pawłowska), luty – kwiecień 2024 (drugi: od malarstwa XIX wieku do pop-artu / Karolina Chomiczewska).

Na każdy semestr obowiązuje osobny karnet. Wykład będą trwały od 90 do 120 minut.

Pojedyncze bilety oraz karnety sprzedawane są od 5 października na stronie rzeszowskiepwinice.pl (zakładka kup bilet) oraz w kasie Rzeszowskich Piwnic. Bilet na wykład kosztuje 30 zł, a za karnet obejmujący sześć spotkań trzeba zapłacić 150 zł.

Harmonogram spotkań

Pierwszy semestr:

– 7 listopada / Starożytność – od augurów po Mussoliniego. Forum Romanum na przestrzeni dziejów

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 21 listopada / Średniowiecze – Niebiańska ikonosfera bizantyńskich mozaik

– 5 grudnia / Renesans – Florencja – niekwestionowana kolebka renesansu

– 19 grudnia / Barok – W pogoni za Dafne. Dynamizm barokowej rzeźby

– 9 stycznia / Klasycyzm – Antykomania doby klasycyzmu

– 23 stycznia / XIX wiek – Prerafaelici. Hit czy kicz?

Program drugiego semestru pojawi się w styczniu 2024 roku. Spotkania poprowadzi Karolina Chomiczewska, wykłady będą dotyczyć malarstwa, rzeźby i architektury XIX i XX wieku. Więcej informacji na stronie rzeszowskiepiwnice.pl oraz Facebooku.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama