Zdjęcie.: Daniel Kozik / Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Nawet 30-procentowe zniżki na bilety do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych na Podkarpaciu dostaną ci, którzy do naszego regionu przylecą samolotem lub przyjadą pociągiem.

Samorząd podkarpacki wraz z Portem Lotniczym w Jasionce, Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną i PKP, od 13 lipca uruchamia program #CzasNaPodkarpackie. Potrwa on do 15 października. Jego celem jest ożywienie ruchu turystycznego w regionie.

Kupione bilety lotnicze i na pociąg będą jednocześnie przepustką do otrzymania rabatu (do 30 proc.) w podkarpackich instytucjach kultury i turystyki, m.in. do Muzeum-Zamku w Łańcucie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej czy Zamku w Krasiczynie.

W nowej inicjatywie samorządu województwa udział zadeklarowało już kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej.

– Podróżowanie za granicę jest w pewnym stopniu ograniczone, więc turyści będą wypoczywać w kraju. Liczymy, że ze względów na cenne walory przyrodnicze będą wybierać Podkarpacie i chcemy im w tym wyborze pomóc – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. 

– Chcemy podpowiedzieć, wskazać ciekawe miejsca w naszym regionie, które gwarantują nietuzinkowe wspomnienia, atrakcyjną i bezpieczną formę spędzenia wolnego czasu. Chcemy promować walory Podkarpacia, ale w ten sposób również pomóc branży turystycznej, która znalazła się w kryzysie – dodaje Ortyl.

Vouchery zniżkowe będzie można odebrać w specjalnie oznakowanych Punktach Informacji Turystycznej na terenie lotniska w Jasionce raz na dworcu głównym PKP Rzeszów. 

Wioletta Rejman, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, mówi, że w lipcu w Bieszczadach będzie można odwiedzić np. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

Z kolei w sierpniu będzie można odwiedzić Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła, Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach czy odbyć podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną. – Tak samo będzie w innych regionach Podkarpacia – zapowiada Wioletta Rejman. 

Start programu #CzasNaPodkarpackie zbiega się z rozszerzeniem oferty lotniska w Jasionce o połączenia z Gdańskiem (od 20 czerwca), a już niebawem także ze Szczecinem. – To dobra informacja dla turystów, którzy po wypoczynku w Bieszczadach będą chcieli także spędzić kilka dni nad polskim morzem – uważa Władysław Ortyl. 

Nowe połączenie z Jasionki do Szczecina wystartuje 16 lipca – dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek). – Nowe połączenie zostanie w najbliższych dniach umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT – twierdzi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Od 15 lipca narodowy przewoźnik ma zwiększyć także liczbę połączeń między Rzeszowem a Warszawą.

Oprac. (jg)

Lista miejsc, w których obowiązuje akcja #CzasNaPodkarpackie:

– Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

– Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych

– Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

–  Bieszczadzka Kolejka Leśna

–  Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych

–  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

–  Muzeum Lizaka w Jaśle

–  Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

–  Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

–  Muzeum Dziedzictwa Kresów

–  Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

–  Muzeum-Zamek w Łańcucie

–  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

–  Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

–  Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

– Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

– Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasicznynie

– Arboretum w Bolestraszycach

– Muzeum Ziemi Leżajskiej

– Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim

– Biuro podróży Pawuk – spływy pontonowe

#CzasNaPodkarpackie – obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO:

– Cerkiew w Radrużu

– Kościół w Haczowie

–  Kościół w Bliznem

– Cerkiew w Chotyńcu

–  Cerkiew w Smolniku nad Sanem

–  Cerkiew w Turzańsku

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama