Reklama

Marzysz o tym, aby tworzyć filmy? Masz podstawy, ale to dla Ciebie za mało? Nie wiesz, jak sprzedać swoje umiejętności? To mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Podkarpacka Komisja Filmowa oferuje wsparcie.

Podkarpacka Komisja Filmowa chce wyjść naprzeciw filmowcom, którzy w branży stawiają pierwsze kroki, ale też tym, którzy działają w niej od lat i tym, którzy chcą doszkalać się w określonych dziedzinach.  Aby skutecznie udzielić zainteresowanym osobom pomocy, Komisja najpierw chce się dowiedzieć, jaki jest potencjał środowiska filmowego na Podkarpaciu.

– Chcemy stworzyć system wsparcia edukacyjnego, aby sprawdzić, jakie umiejętności posiadają osoby mieszkające w naszym regionie, w jakim obszarze działają, czy w ogóle swoje usługi chcą komuś oferować – wyjaśnia Marta Żurek, szefowa Podkarpackiej Komisji Filmowej.

Pomoc, która zostanie udzielona filmowcom, będzie mieć charakter  merytorycznego, technicznego i organizacyjnego wsparcia.

– Stawiamy na warsztaty grupowe. To, czego one będą dotyczyć zależy od tego, jakie się do nas zgłoszą osoby. Warsztaty mogą być dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z filmem, ale też i dla tych, którzy w branży już pracują i chcą podnieść swoje kwalifikacje – opowiada o idei przedsięwzięcia Żurek.

Ankietę możecie wypełnić TUTAJ. Pełni ona nie tylko funkcję formularza zgłoszeniowego, ale również dają możliwość wyrażenia swoich oczekiwań czy deklaracji na współpracę.

– Chcemy stworzyć takie grupy, gdzie osoby z branży będą się mogły wymieniać się swoimi usługami i umiejętnościami – wyjaśnia Marta Żurek.

Pierwsze spotkania warsztatowe są planowane jesienią. Do końca roku mają być one bezpłatne.

Ankietę można wypełniać cały czas, ponieważ nie ma określonego terminu, w którym PKF przestanie prowadzić swoje badania. W planach jest również uruchomienie funduszu filmowego, z którego byłyby wspierane najlepsze produkcje.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: