Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Od środy do niedzieli na podkarpackich drogach wzmożone kontrole policji. Na drogach jest więcej patroli, policjantów na motocyklach i w radiowozach z wideorejestratorami.

Trwa czerwcowy weekend. W tym czasie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie spodziewa się większego ruchu na drogach. Policjanci dbają o płynność ruchu, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby ręcznie kierują ruchem, wyznaczają objazdy i informują kierowców o utrudnieniach. 

Policyjne działania rozpoczęły już w środę (2 czerwca) i potrwają do niedzieli (6 czerwca). W pierwszy dzień funkcjonariusze odnotowali cztery wypadki na Podkarpaciu, w których sześć osób zostało rannych, policjanci zatrzymali też 11 nietrzeźwych kierowców. 

– Nie będzie taryfy ulgowej dla niezdyscyplinowanych kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych – informuje podkom. Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie. 

Policjanci zwracają uwagę, czy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze są też wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych. Zwracają także uwagę na nieprawidłowe zachowania osób, które jeżdżą hulajnogami elektrycznymi. 

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Na drogach jest więcej patroli, także policjantów na motocyklach i w radiowozach z wideorejestratorami.

Mimo, że złagodzono obostrzenia covidowe, to nie oznacza, że możemy zapominać o obowiązujących przepisach i je lekceważyć. Policyjnych patroli nie zabraknie w miejscach wypoczynkowych. Zachowujcie dystans, obowiązkowo zasłaniajcie nos i ust w pomieszczeniach zamkniętych (np. w sklepach i środkach transportu publicznego).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: