Reklama

Czterech spośród ośmiu zgłoszonych kandydatów ubiegać się będzie o stanowiska rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wybory odbędą się 22 marca.

Jak poinformował Uniwersytet Rzeszowski, kandydaci, którzy spełnili formalne kryteria i zgodzili się startować w wyborach to: prof. Sylwester Czopek, p.o. rektora UR, oraz prof. Czesław Puchalski, obecny prorektor ds. rozwoju UR; prof. Stanisław Sagan, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UR; oraz prof. Wojciech Walat, prorektor ds. studenckich i kształcenia UR.

W wyborach nie będą startowali czterej inni kandydaci, których zgłosiła społeczność akademicka: prof. Marek Koziorowski, prof. Janusz Pasterski, prof. Ryszard Pęczkowski i prof. Stanisław Uliasz.

Wybór nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się 22 marca. Wcześniej, 16 marca o godz. 15:00, odbędzie się spotkanie z kandydatami. W dniach 15-16 marca w rektoracie uczelni przy al. Rejtana 16c będzie wystawiona urna, do której będzie można wrzucać pytania. Urna będzie dostępna od 12:30 do 14:30.

Kadencja rektora trwać będzie w latach 2016-2020.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: