Reklama

Policjanci z Brzozowa zatrzymali czterech młodych mężczyzn, podejrzanych o napad na 81-letnią kobietę. Wśród sprawców było dwóch nieletnich.

W niedzielę (9 listopada) około godz. 14:30 dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w miejscowości Golcowa napadnięto na 81-letnią kobietę i zabrano jej pieniądze.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zamaskowany młody mężczyzna wszedł do jej domu i siłą odebrał jej pieniądze. Jak dodała, sprawca nożem odciął kieszeń fartucha, który miała na sobie. W kieszeni było 160 zł.

Po niecałej godzinie intensywnych poszukiwań sprawcy policjanci ustalili czterech młodych mężczyzn w wieku od 14 do 20 lat, którzy mieli związek z rozbojem. Napadu na kobietę dokonał 20-latek, a jego koledzy stali na tzw. „czatach”.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać 140 zł, których mężczyźni nie zdążyli jeszcze wydać. Za pozostałe 20 zł zrobili zakupy. Policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się sprawca. Cała czwórka usłyszała zarzut rozboju. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd aresztował na trzy miesiące 20-letniego mężczyznę i 18-latka, a 14-latek i 15-latek po przesłuchaniu zostali przekazani rodzicom.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.