Zdjęcie: Pixabay

Podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. – To oszustwo – alarmuje ZUS na Podkarpaciu.

ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła kobieta, która podszywała się pod pracownika Zakładu i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

– Pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku, ponieważ czternastą emeryturę ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem – przypomina Wojciech Dyląg, rzecznik podkarpackiego ZUS. 

– Oszuści, którzy podają się za pracowników ZUS, liczą na zaufanie seniorów i chcą w ten sposób wyłudzić ich dane osobowe – ostrzegają przedstawiciele ZUS. 

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS, tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również powiadomić policję.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama