Do dwóch groźnych wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj (16 października) w Rzeszowie. Cztery osoby trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy.

[Not a valid template]

 

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 14:00 na ulicy Dąbrowskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 38-letnia kierująca fiatem punto, jadąc ulicą Dąbrowskiego w kierunku centrum miasta, ominęła samochód, który zatrzymał się na sąsiednim pasie przed przejściem dla pieszych. Fiat potrącił przechodzącego przez przejście 61-letniego mężczyznę. Pieszy odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala.

Około godz. 20 policjanci interweniowali w związku z podobnym zdarzeniem, tym razem przy ulicy Warszawskiej. W wyniku omijania samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, 71-letnia kierująca oplem, jadąc w kierunku Rzeszowa potraciła trzy przechodzące przez przejście 17-latki. Ranne nastolatki zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzeń. Uczestnicy obydwóch wypadków byli trzeźwi. Ponieważ okoliczności wskazują na możliwość rażącego naruszenia przepisów prawa oraz stworzenia zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego policjanci w obu przypadkach zatrzymali kierującym prawa jazdy.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama