Zdjęcie: materiały Starostwa Powiatowego w Rzeszowie
Reklama

Łącznik A4 od granic Rzeszowa do węzła Rzeszów-Północ w Pogwizdowie Nowym zostanie rozbudowany. Inwestycja pochłonie ponad 40 mln zł. 

– To będzie bardzo ważna dla Rzeszowa inwestycja. Dzięki niej nasze miasto zyska jeszcze lepszy i bardziej komfortowy dojazd czteropasmową drogą do autostrady A4, do węzła Rzeszów-Północ – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

We wtorek w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę na pierwszy etap rozbudowy łącznika A4. Chodzi o prawie 3-kilometrowy odcinek: od granicy Rzeszowa do węzła A4 Rzeszów Północ. Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Komfort i bezpieczeństwo
Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Budowa drogi pochłonie ponad 40,5 mln zł, z czego prawie 15 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. – Zwiększy się komfort i bezpieczeństwo jazdy – mówi Józef Jodłowski, starosta powiatu rzeszowskiego. 

Część przebudowywanego odcinka (blisko kilometr) znajduje się na terenie osiedla Pogwizdów Nowy. Miasto Rzeszów na inwestycję przekaże ponad 12 mln zł. Poszerzeniem drogi o dodatkowe pasy, budowę chodnika, ścieżki rowerowej zajmie się firma Strabag. 

Planowana jest też budowa zawrotki, przebudowa przejazdów kolejowych, budowa i przebudowa zjazdów, zatoki autobusowej, odwodnienia drogi. Jak zapowiadają urzędnicy, prace mają rozpocząć się już wiosną br., finał przewidziano na połowę czerwca 2023 r.

Kolejna przebudowa  

We wtorek prezydent Konrad Fijołek zapowiedział także, że lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na wybór firmy, która przebuduje odcinek ulicy Warszawskiej – od skrzyżowania z ul. Myśliwską w kierunku północnym (ok. 1 km). 

– Droga zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu, powstanie m.in. także chodnik, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa – mówił Fijołek.

Oba projekty sprawią, że jadąc ulicą Warszawską od centrum Rzeszowa do węzła A4 Rzeszów Północ kierowcy będą mogli na całym odcinku korzystać z czterech pasów ruchu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama