Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zamiast wrzucać do kosza na śmieci, wrzuć do wielkiego serca. To wspólna akcja „Medyka” i Rzeszowa. 

Centrum Medyczne Medyk wraz z Fundacją Medyk dla Zdrowia podczas tegorocznej edycji 20. Dnia Serca w Rzeszowie uruchomiło zbiórkę nakrętek dla niepełnosprawnych bliźniaków, Sebastiana i Fabiana, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe.

– Nakrętki zbierane były do specjalnie przeznaczonego na ten cel serca, które na stałe stanęło na rzeszowskim Rynku – przekazuje Monika Wojtaś z „Medyka”.

– Wkrótce do akcji włączył się Rzeszów, dzięki czemu na terenie miasta pojawiły się trzy dodatkowe serca na nakrętki, które nieustannie zapełniane są przez mieszkańców. Do tej pory zebraliśmy ponad 1,5 tony nakrętek! – dodaje. 

Oprócz Rynku, serca można znaleźć przed wejściem do przychodni „Medyk” przy al. Rejtana 53, w parku przy ul. Odrzykońskiej oraz obok Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego 44. Nakrętki można zostawiać też w sklepach Frac na terenie całego Podkarpacia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Odzew i zainteresowanie inicjatywą przerosło nasze oczekiwania. Zdecydowaliśmy, że z pomocy powinno skorzystać jak najwięcej potrzebujących. Dlatego zgodnie z utworzonym regulaminem co miesiąc nakrętki będą zbierane dla innego niepełnosprawnego dziecka – wyjaśnia Monika Wojtaś.

W grudniu zakrętki zbierane są dla 6-letniej Zosi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, zmaga się też m.in. z padaczką.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama