Zdjęcie: Materiały prasowe

Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli muzyki reggae w naszym kraju – Mesajah w najbliższy czwartek (24 listopada) spotka się z fanami w Empiku w Galerii Rzeszów.

Mesajah, właściwie Manuel Rengifo Diaz, urodził się we Wrocławiu. Ze strony ojca posiada korzenie peruwiańsko-hiszpańskie. Karierę rozpoczął w 2003 roku z grupą Natural Dread Killaz, w ramach której wydał album „Naturalnie” (2005), a później album „Ile lat” (2010). Solową działalność rozpoczął w 2008 roku, kiedy ukazał się jego album „Ludzie prości”.

Artysta będzie promował w Rzeszowie swój najnowszy album pt. „Powrót do korzeni”, który ukazał się 21 października.

„Powrót Do Korzeni” to najbardziej osobisty i dopracowany album w karierze. Mesajah jako producent wykonawczy, nadzorował cały proces powstawania płyty. Razem ze swoim zespołem Riddim Bandits realizował nagrania muzyki w RecPublica Studios w Lubrzy, by potem wraz z bratem paXonem i Adrym w domowym studiu skupić się na wokalach, aranżacjach i chórkach, które nagrały niezawodne I Grades towarzyszące Mesajah na koncertach.

Na końcu cały materiał powędrował do AsOne Studio na miks i mastering. Damian Syjonfam, Wlazi z zespołu Bethel, Cheeba oraz paXon i Yanaz uświetnili płytę swoimi gościnnymi zwrotkami. 

Duży wpływ na kompozycje miał Bubblaz – Jamajczyk z Firehouse Crew, który już drugi rok jest w ekipie Riddim Bandits. Dzięki temu powstał spójny materiał o wyjątkowym jak na dzisiejsze czasy brzmieniu i bardzo emocjonalnej i szczerej liryce.

Przemyślane i dopracowane teksty Mesajah poruszają różne tematy oscylujące wokół poszukiwania własnego „ja” w dzisiejszym pogmatwanym świecie. To na pewno najbardziej osobista płyta w dyskografii artysty.

Spotkanie z Mesajah odbędzie się w czwartek w Empiku w Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego 44. Początek spotkania o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama