Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

O 15 proc. więcej pasażerów w autobusach MPK odnotował w środę Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. W czwartek za przejazdy trzeba będzie już kasować bilety.

– Spodziewaliśmy się, że więcej pasażerów skorzysta z naszych usług. Wzrost pasażerów o 15 procent nie jest duży. Właściwie ruch samochodowy był na takim samym poziomie. Niewielu kierowców przesiadło się do autobusów, ale trzeba też uczciwie powiedzieć, że głównymi winowajcami fatalnej jakości powietrza nie są pojazdy, tylko ci, którzy palą śmieci w przydomowych piecach – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

W środę w Rzeszowie można za darmo korzystać z autobusów MPK. Bezpłatne przejazdy są dla wszystkich – do północy. Już wiadomo, że w czwartek za przejazdy miejskimi autobusami trzeba będzie płacić. ZTM powołuje się na prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, z których wynika, że w czwartek jakość powietrza w Rzeszowie ma być już dobra.

Zdjęcie: WFOŚiGW w Rzeszowie
Zdjęcie: WFOŚiGW w Rzeszowie

Darmowe przejazdy wprowadzono na skutek smogu, który w środę unosi się nad miastem. ZTM jeszcze nie ma dokładnych wyliczeń, ile pieniędzy stracił na darmowej komunikacji. – Dziennie z naszych usług korzysta ok. 30 tys. pasażerów, w ciągu doby sprzedajemy ok. 25 tys. biletów ulgowych, samorządowych i normalnych – mówi dyrektor Kowalska.

ZTM zapowiada, że darmowa komunikacja miejska będzie wprowadzana, jeżeli jakość powietrza w Rzeszowie będzie fatalna (mapa pokryta czerwonym kolorem), a termometry pokażą mniej niż -15 stopni C.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. …Problem istnieje w niewłaściwym ogrzewaniu domów – słabej jakości opał, spalanie śmieci…

    Z powodu zubożenia społeczeństwa i braku świadomości zagrożenia.

  2. A czego tu się było spodziewać. Jednorazowa akcja która nie wniosła absolutnie niczego. Poziom smogu przez to nie zmniejszył się. W tej chwili ( godzina 19:25 ) poziom pyłu PM 10 wynosi 314 mikrogramów na metr sześcienny. Norma jest przekroczona w tej chwili o 628 % ( ! ) . Takie akcje to tylko straty dla przewoźników. Problem istnieje w niewłaściwym ogrzewaniu domów – słabej jakości opał, spalanie śmieci i zła metoda spalania paliwa. Całe szczęście, że nadchodzi niż i wywieje ten smród.

Comments are closed.