Zdjęcie: Agencja Lux Art

Piotr Krępeć, gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”, w najbliższy czwartek (1 lutego) zagra w rzeszowskim klubie Jazz Room.

Piotr Krępeć, jako kompozytor muzyki filmowej, zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego. Wykonał osiem koncertów w ramach Tournee w Chinach 2016 r.

Krępeć jest pomysłodawcą, dyrektorem oraz głównym organizatorem dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle’owymi świata – Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone.

W kompozycjach Krępecia można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piotr Krępeć swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i „raz na zawsze” zostawił klasyczną formułę. Krępeć dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej – niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom.

Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album Piotr Krępeć – In Substance, którego premiera odbyła się podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego. W latach 2010-2012 związany z wytwórnią fonograficzną TopRecords. Piotr Krępęć jest laureatem dwóch głównych nagród legendarnego festiwalu FAMA w Świnoujściu 2008.

Koncert Piotra Krępecia odbędzie się w czwartek (1 lutego) w rzeszowskim klubie Jazz Room (ul. Kościuszki 9). Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł. Można je kupić TUTAJ. Bilety w dniu koncertu, który rozpocznie się o 20:00, kosztują 35 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama