Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Dobra wiadomość dla rolkarzy. W czwartek (18 maja) odbędzie się drugi w tym roku Nightskating Rzeszów. Jego tematem będą kolory.

Nightskating Rzeszów to nocny przejazd na rolkach głównymi ulicami miasta. To jedyna okazja dla rolkarzy, aby mogli zobaczyć miasto nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców. Organizatorem Nightskatingu jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe.

Nightsakting Rzeszów zainaugurował w 2015 roku. Dotychczas odbyło się siedem edycji nocnego przejazdu na rolkach. Średnio brało w nich po ok. 500 osób. W tym roku Nightskating odbędzie się już po raz drugi  – w najbliższy czwartek 18 maja.

Uczestnicy nocnego przejazdu na rolkach będą mieli do pokonania 9,5-kilometrową trasą. – Trasa została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności – twierdzą organizatorzy Nightskatingu.

O bezpieczeństwo uczestników przejazdu zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca. W przejeździe rolkarzom będzie towarzyszyła muzyka i świetna atmosfera. – Już dziś szykujcie rolki, kaski i ochraniacze, aby w czasie przejazdu w pełni cieszyć się jazdą. Mile widziane świecące kółka i odblaski – namawiają organizatorzy.

Tematu czwartkowego Nightskatingu będą kolory. Trzy najkreatywniejsze przebrania zostaną nagrodzone. Konkurs na najlepszy strój zostanie rozstrzygnięty po przejeździe na górnym poziomie parkingu Podpromie.

Nighskating rozpocznie się o godz. 21:00. Zbiórka (parking Podpromie, poziom dolny) pół godziny wcześniej. Udział w nocnym przejeździe na rolkach jest bezpłatny.

TRASA

START – Parking Podpromie, poziom dolny – plac Śreniawitów – ul. Lisa-Kuli – al. Cieplińskiego – al. Piłsudskiego – ul. Lwowska – ul. Mieszka I – al. Niepodległości – al. Kopisto – ul. Podwisłocze – al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska – ul. Kilara – Parking Podpromie, poziom górny – META

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: