Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Nowy regulamin Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 ma zostać stworzony po konsultacjach ze stowarzyszeniami, radami osiedli i wszystkimi, którzy chcą wziąć udział w projekcie. Pierwsze spotkanie w tej sprawie już w czwartek.

– W najbliższy czwartek (26 stycznia) odbędzie się pierwsze spotkanie konsultacyjne z zarządami Rad Osiedli, stowarzyszeniami i zainteresowanymi mieszkańcami w sprawie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok – informuje Wiesław Buż, przewodniczący komisji ds. RBO.

Podczas tego spotkania będzie można przedstawić swoje propozycje, dotyczące ulepszenia regulaminu RBO na 2018 rok.  – Zależy nam na tym, aby regulamin RBO 2018 stworzyć po konsultacjach społecznych. Gdy podczas nich padną jakieś sensowne propozycje na pewno je uwzględnimy –  podkreślał w ubiegłym tygodniu Wiesław Buż.

Czwartkowe spotkanie konsultacyjne odbędzie się w sali sesyjnej ratusza o godz. 17:00.

Konsultacje społeczne i prace nad przygotowaniem zasad przeprowadzenia  RBO na 2018 rok mają trwać od 21 lutego, ponieważ komisja na posiedzeniu Rady Miasta, które odbędzie się 28 lutego, chce, aby wszystkie dokumenty dotyczące tej inicjatywy na mocy uchwały do tego czasu zostały zatwierdzone.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Według ustalonego harmonogramu w dniach 16 marca – 14 kwietnia będą przyjmowane propozycje zadań od mieszkańców. Ich weryfikacja będzie trwać od 18 kwietnia do 5 maja. Kolejny krok to publikacja listy zadań przyjętych do głosowania oraz wzoru kart do głosowania. Informacje te mają się pojawić do 10 maja.

Na projekty będzie można głosować od 12 do 31 maja, liczenie głosów będzie trwać od 1 do 27 czerwca, a ogłoszenie wyników planowane jest na 30 czerwca. Pula RBO 2018 wyniesie 7,65 mln zł, choć niewykluczone, że zostanie jeszcze zwiększona do 8 mln zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama