Zdjęcie: Klaudia Krupa / materiały prasowe

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na „Czwartki Jazzowe”. 15 lutego w sali widowiskowej zagra Miłosz Skwirut ze swoim zespołem Skveee. 

Miłosz Skwirut na rynku muzycznym jest już już od kilkunastu lat. Na swoim koncie ma kilka albumów z kilkoma zespołami i kilkaset koncertów zagranych na całym świecie, m.in. jako kontrabasista dobrze znanego rzeszowskiej publiczności zespołu Kraków Street Band.

Solowo Skwirut zadebiutował w 2019 roku albumem „Road Movies”, wydanym pod własnym nazwiskiem. W 2023 roku ze swoim nowym składem jako Skveee wydał album „Unspoken”, który jest zupełnie odmienną historią muzyczną.

Kompozycje krążą gdzieś wokół jazzu, rocka i muzyki filmowej. Artysta postawił jednak na dość mocny miks światów uzyskując fuzje surowego, momentami wręcz punkowego grania z instrumentalną klasyką, ostatecznie podsycając całość nutką współczesnego ambientu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miłosz Skwirut i jego Skveee zagrają w czwartek (15 lutego), o 19:00, w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Na scenie wystąpią: Miłosz Skwirut – kontrabas, Grzegorz Kosowski – gitara, Oskar Cenkier – instrumenty klawiszowe, Wojciech Świtalski – perkusja.

Bilety w cenie 30 zł.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama