Czwarty etap modernizacji przystanków autobusowych. Do wymiany 77 wiat

Reklama

Asfalt w zatokach zastąpi beton odporny na powstawanie kolein, na przystankach autobusowych będzie zamontowanych kolejnych 77 szaro-pomarańczowych wiat.         

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa      

Jak poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, na rzeszowskich ulicach trwa czwarty etap modernizacji przystanków autobusowych. W dwóch pierwszych zmodernizowano 176 przystanków. W trzecim wymieniono kolejnych 55 wiat.

Ostatnio przystanek przebudowano na ul. Dąbrowskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Podkarpacką, a w tej chwili roboty trwają przy ulicy Staromiejskiej.

– Czwarty etap, który właśnie się rozpoczął, zakłada modernizację 77 przystanków. Inwestycja jest warta 16,8 mln zł i zostanie dofinansowana przez Unię Europejską – przekazał Bartosz Gubernat. 

Konstrukcja przeszklonych wiat jest lakierowana na szaro i pomarańczowo. Przystanek będzie miał podświetlony rozkład jazdy i oświetlenie uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Na wiatach będą też zamontowane panele fotowoltaiczne.

Przystanki zostaną wymienione m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego.

– Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy – informuje Bartosz Gubernat.

oprac. (ram) 

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama