Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa. Na zdjęciu przystanek Wiktora-Stojałowskiego
Reklama

77 przystanków autobusowych w Rzeszowie przebudowano w czwartym etapie tej inwestycji. Pasażerowie swobodnie mogą wchodzić do autobusów. 

Przystanki odnawiano od 2018 r. W dwóch pierwszych etapach wymieniono 176 wiat. W trzecim kolejnych 55 – w rejonie ulic: Krakowskiej, Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej i Rejtana.

Jesienią ub. r. rozpoczął czwarty etap przebudowy 77 kolejnych przystanków, m.in. przy ulicach: Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Staromiejskiej, Trembeckiego, Witolda, Zółkiewskiego.

Inwestycja polegała na wybudowaniu zatok autobusowych oraz montażu nowych wiat przystankowych. Wymieniono m.in. krawężniki na półokrągłe, dzięki którym autobusy mogą podjeżdżać do krawędzi chodnika.

– To daje większy komfort wchodzącym i wychodzącym z pojazdu pasażerom – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponadto wymieniano nawierzchnia zatok na trwalszą – betonową, przebudowano chodniki i ścieżki rowerowe, studnie i wpusty kanalizacji deszczowej. Z myślą o niepełnosprawnych, niewidomych i niedowidzących zastosowano żółte płytki z wypustkami i pasy ostrzegawcze.

Czwarty etap modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie kosztował ponad 16,8 mln zł. W 85 procentach sfinansowała go Unia Europejska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama