Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Urząd Miasta w Rzeszowie po raz czwarty próbuje znaleźć firmę, która zaprojektuje przebudowę rzeszowskiej deptaków. Ratusz dokłada 100 tys. zł.

Do ostatniego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma Andrzeja Gomuły – AG Doradztwo i Projektowanie, ale ratusz z nią nie podpisał umowy, bo firma w terminie nie dostarczyła brakujących dokumentów. Przetarg unieważniono. Ratusz próbuje więc jeszcze raz znaleźć wykonawcę projektu przebudowy deptaków. Przetarg został ogłoszony już po raz czwarty.

– Ulice 3 Maja i Kościuszki to najbardziej reprezentacyjne ulice w Rzeszowie, dlatego zależy nam na przeprowadzeniu tej modernizacji. Rozpisaliśmy więc czwarty przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Zwiększyliśmy kwotę przeznaczoną na ten cel do ok. 460 zł, czyli tyle, ile wynosiła najniższa i jedyna oferta, która wpłynęła w poprzednim przetargu – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Termin rozpoczęcia przebudowy deptaków oddala się. Najbardziej optymistycznym może być początek lata 2016 r. Deptaki mają być przebudowane według projektu wzorowanego na ich przedwojennym wyglądzie. To zwycięska praca pracowni Pikul Architekci z Jasła, która zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Projektanci wzorowali się na przedwojennych zdjęciach. Zamiast kostki pojawią się granitowe płyty. Po obu stronach ulicy zostaną też posadzone drzewa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Koncepcja jasielskiej firmy zakłada też ustawienie nowych kamiennych ławek z drewnianymi siedziskami, na których będą znajdować się tablice informacyjne o historii Rzeszowa. Podobne tablice mają być umieszczone w granitowych płytach chodnikowych.

Przebudowa deptaków szacowana jest na ok. 6 mln zł.

WALDEMAR BIENIEK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama