Reklama

Już tak to z ludźmi jest, że jak mieszkają w mieście to marzą o spokojnym domku w lesie, a jak posiadają działkę i nieruchomość w otoczeniu przyrody, to wyobrażają sobie jak miło by było zanurzyć się w miejskim szumie. Wszyscy jednak marzą o wypoczynku, a do tego właśnie nadaje się najbardziej działka pod miastem.

Trochę natury, odrobinę miejskiego klimatu, mały domek z ogrodem i jesteśmy w stanie pogodzić wszystkie nasze pragnienia. Niektórzy już nabyli taką nieruchomość, inni zastanawiają się nad zakupem. Prawda jest taka, że nie każda oferta jest korzystna, ale dobrze dobrana na pewno da nam wiele satysfakcji.

Wiele czynników decydujących

Decyzja o zakupie działki musi być odpowiednio przemyślana. Ważne jest by dobrze ocenić atrakcyjność lokalizacji, opinie i fakty na temat otoczenia, sytuacje prawną oraz poziom bezpieczeństwa. Równolegle powinniśmy podjąć decyzję, czy na ziemi, która zamierzamy nabyć ma stać już dom czy też nie. Niemal w każdym przypadku, bardziej korzystną inwestycją jest zakup pełnego pakietu, czyli działka + stojąca na niej nieruchomość.

Profity

Po pierwsze większa przestrzeń wokół oraz lepsze warunki do utrzymania prywatności. Niemniej ważne jest to, że taką przestrzeń (nie tylko w domu) możemy dowolnie zagospodarować. Jeśli nie zamierzamy tu mieszkać cały rok, to przynajmniej kiedy najdzie nas ochota na miły i spokojny wypad weekendowy, będziemy mieli bardzo atrakcyjna opcję do wyboru. Ot taki przyczółek relaksu na kilka dni. Możliwości przeznaczenia jest tu całkiem sporo, w porównaniu do obszaru miejskiego, gdzie wszystko ma swoje miejsce i nie ma miejsca na dowolność.

Możliwości inwestycyjne

Nabycie działki budowlanej (tak nazywa się ziemia na której stoi już dom) to również bardzo dobra inwestycja w przyszłość. Jeśli kwestie prawne zostały tu uregulowane na etapie budowy, to nawet jeśli zastaniemy niezbyt zachwycającą nieruchomość, to z czasem możemy sprzedać ją z zyskiem. Wiele osób i firm szuka właśnie takich okazji, by kupić tanio, a sprzedać z zyskiem inwestując część kapitału w rozwój danego miejsca, w którym ludzie chętnie później chcą zamieszkać. Są to zazwyczaj malownicze lokalizacje nad jeziorem, pod lasem lub w innym otoczeniu odprężającej przyrody. Fakt ten dodatkowo winduje cenę w górę, co sprawia, że szanse na duże możliwości inwestycyjne wzrastają i to znacznie.

Spokój i przyjemna alternatywa

Za oknem nie słychać przejeżdżającego tramwaju, główna droga jest daleko od domu, jednym słowem cisza i spokój. Nic dziwnego, że ludzie tak pragną wyrwać się choć na chwilę z miejskiej dżungli, by poczuć ten klimat. Czasem chcemy gdzieś uciec, a posiadając działkę z domem wreszcie mamy gdzie. Mogą to być leniwe wakacje, ale również weekendowy relaks na działce wśród drzew owocowych i rabat kwiatowych. Takie inwestycje w lokalizację na obrzeżach miasta zawsze mają swój potencjał, który wystarczy odnaleźć i wykorzystać na własną korzyść.

Natura ma swoją cenę

Posiadanie swojego kawałka przyrody jest dziś bardzo cenną rzeczą. Wielu marzy by zrelaksować się w cieniu drzewa na własnym ogrodzie, gdzie zgiełk, pośpiech i stres nie mają wstępu. Inwestycja we własną przyjemność lub tylko po to by odnieść z tego wymierne korzyści finansowe jest więc bardzo dobrym pomysłem. Nie ma to jak działka, dom i natura – tu nawet powietrze wydaje się być bardziej przyjazne.

Materiał przygotowany we współpracy z Info-nieruchomościami!

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: