Rzeszowscy policjanci odebrali zgłoszenie, że na jednej z posesji przy ulicy Warszawskiej są przetrzymywane konie. Ze zgłoszenia wynikało, że zwierzęta mogą być głodzone, a jedno z nich padło.

We wtorek około godz. 6.30 dyżurny rzeszowskiej komendy odebrał informację, że na posesji przy ulicy Warszawskiej są przetrzymywane konie. Zwierzęta mogą być głodzone, a jeden z koni padł. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili, że na terenie posesji wynajmowanej od zgłaszających, przebywa 8 koni. Potwierdzili również, że jedno zwierzę padło.

Policjanci powiadomili pracowników Państwowego Inspektoratu Weterynarii, Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt w Rzeszowie. Na miejsce przybył również lekarz weterynarii. Ze wstępnych ustaleń wynika, że właściciel zwierząt wyjechał powierzając opiekę na nimi znajomemu.

Według wstępnej opinii inspektorów przebywające na posesji, zwierzęta nie są głodzone i nie znajdują się w sytuacji zagrażającej życiu.

Inspektorzy z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii wydadzą zalecenie pokontrolne określające warunku karmienia zwierząt oraz dalszej nad nimi opieki. W przypadku padłego zwierzęcia o przyczynach zgonu wypowie się Kierownik Zakładu Higieny Weterynaryjnej po przeprowadzonej sekcji.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama