O aktualnych problemach polityki migracyjnej Unii Europejskiej będą rozmawiać uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowej, która 10 marca odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Konferencję organizuje Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji UR oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej. Polityka migracyjna to jeden z najgorętszych w ostatnim czasie tematów w Unii Europejskiej.

– Celem wydarzenia jest zwiększenie wśród studentów i młodzieży świadomości związanej z obecnym napływem imigrantów, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń UE w tym zakresie – tłumaczy Karolina Konieczna z biura organizatorów konferencji.

Wśród gości konferencji będzie m.in. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. W Rzeszowie pojawi się także przedstawiciel The UN Refugee Agency – Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców oraz Komisji Europejskiej w Polsce.

W konferencji uczestniczyć będą też prelegenci z pięciu ośrodków naukowych, w tym gospodarze – pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego, pracownicy instytutów badawczych, przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas konferencji jej uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytania: w jakim stopniu nielegalna imigracja stanowi zagrożenie dla Europy? Jak z tym problemem radzą sobie poszczególne państwa UE? Czy polskie granice są gotowe na napływ uchodźców?

Konferencja odbędzie się 10 marca o godz. 9:00 w Auli Głównej A0 Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Organizatorzy twierdzą, że konferencja będzie wyjątkowym wydarzeniem na arenie ogólnopolskiej i spodziewają się dużego zainteresowania.

Aby wziąć w niej udział trzeba się zarejestrować na stronie wydarzenia politykamigracyjnaue.evenea.pl

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama