Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Reklama

Co jest bardziej pomocne przy rozwiązywaniu problemów prawnych – książki czy internet? To pytanie, na które odpowiedzą uczestnicy kolejnej edycji konkursu Web vs. Books organizowanego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. 

Konkurs Web vs. Books organizowany jest już po raz czwarty. To inicjatywa Koła Naukowego Prawa Gospodarczego oraz działającej w WSPiA Klinki Przedsiębiorczości. W konkursie uczestniczyć mogą zespoły składające się z dwóch osób – studentów WSPiA.

Zadanie konkursowe polega na rozwiązaniu problemu z zakresu prawa gospodarczego lub związanego z zarządzaniem przedsiębiorstwem (w formie kazusu, opinii, umowy itp.). Zadania będą konsultowane z przedsiębiorcami współpracującymi z Kołem Naukowym Prawa Gospodarczego i Kliniką Przedsiębiorczości.

– Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsza będzie miała do dyspozycji wyłącznie zasoby biblioteczne (komentarze, podręczniki, artykuły naukowe, prawnicze bazy danych). Pozostali studenci będą mogli korzystać tylko ze stron internetowych. Do rozstrzygnięcia konkursu zostaną zaproszeni przedstawiciele zawodów prawniczych – poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Konkurs „Web vs. Books” ma kilka założeń. Po pierwsze, ma pomóc w kształtowaniu i utrwalaniu umiejętności wyszukiwania informacji w oficjalnych publikacjach i prawniczych bazach danych. Z drugiej strony konkurs ma wykształcić w studentach potrzebę weryfikacji treści dostępnych w internecie, m.in. encyklopediach społecznościowych, forach dyskusyjnych, blogach.

Komisja konkursowa będzie oceniać poziom merytoryczny oraz czas wykonania zadania konkursowego. Rozgrywka „Web vs. Books” sprawdzi również, które źródła informacji pozwalają na szybsze i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów związanych z prawem gospodarczym.

Losowanie grup i wykonywanie zadania w konkursie Web vs. Books odbędzie się w czwartek 13 grudnia br. o godzinie 13:00. Zwycięzców poznamy na początku stycznia 2019 r.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: