Reklama

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zachęca do udziału w 3. edycji ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży… Herberta”. Czytelnicy będą mogli odebrać zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

Akcja odbędzie się w najbliższy wtorek (24 marca). Zakładki do książek z fragmentami utworów Herberta do odebrania będą w filiach i oddziałach WiMBP w Rzeszowie.

Tego dnia wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać podróżnym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

Wolontariuszy spotkać będzie można w środkach transportu miejskiego oraz na przystankach autobusowych. Zakładki rozdawane będą również w bibliotekach, księgarnio-kawiarniach, a także w ponad 200 oddziałach Alior Banku.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 r. z inicjatywy wdowy po poecie, Katarzyny Herbertowej. Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury.

Do czytania dzieł Herberta zachęcają młode gwiazdy polskiego kina – Anna Próchniak i Józef Pawłowski.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: