Zdjęcie: Katarzyna Błajdo / WiMBP w Rzeszowie

Ważna informacja dla uczniów i studentów. Korzystanie ze zbiorów encyklopedycznych i czasopiśmiennych w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie znów jest możliwe. 

Zarówno czytelnia główna, jak i informatorium w WiMBP przy ul. Sokoła 13 były zamknięte dla czytelników od połowy marca. Nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa, lecz także prowadzone w nich prace remontowe. 

Ich ponowne otwarcie, mimo że z dużym opóźnieniem, w końcu nastąpiło. Czytelnia i informatorium są czynne od 2 września. 

Obowiązuje w nich, jak w wielu innych placówkach tego typu, reżim sanitarny. – Przed wejściem na sale należy zdezynfekować dłonie, włożyć maseczkę i rękawiczki ochronne. Czytelnicy powinni zachować od siebie przynajmniej 2-metrowy odstęp, pomogą w tym wydzielone taśmami strefy – mówi Katarzyna Błajdo z działu promocji WiMBP w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dostęp do czasopism, encyklopedii i słowników pozostaje wolny. Może po nie sięgać każdy, kto jest odpowiednio zabezpieczony i wypełni kartę użytkownika. – Dobrze chronieni są też bibliotekarze. Ich biurka oddzielone są pleksą, a oni sami noszą przyłbice – dodaje Błajdo.

W czytelni głównej może przebywać jednocześnie 9 osób, w informatorium – 4. Są one czynne w poniedziałki od godz. 12:00 do 20:00 (z przerwą na dezynfekcję od 15:00 do 15:30), w soboty od 10:00 do 14:00, a także od wtorku do piątku w godz. 9:00-20:00 (z przerwami na dezynfekcję od 12:00 do 12:30 oraz od 16:00 do 16:30). 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama