Zaskakujący, brawurowy operowy wieczór zapowiada się 10 kwietnia w Rzeszowie. W Filharmonii Podkarpackiej będzie można zobaczyć spektakl „Dajcie mi tenora” pod patronatem Rzeszów News. Na scenie gwiazdy polskiego kina. 

[Not a valid template]

 

 

„Dajcie mi tenora” to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy…

Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę!

Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują… kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia – egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra.

Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse.

Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent Dyrektora – młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem.

W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć.

Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie.  Sztukę przetłumaczono na 16 języków i wystawiono w 25 krajach.

„Dajcie mi tenora” wyreżyserował Marcin Sławiński. W poszczególnych rolach obsadził gwiazdy polskiego kina. Na scenie zobaczymy Olafa Lubaszenkę, Katarzynę Skrzynecką, Marka Kaliszuka, Martę Marzęcką, Andrzeja Blumenfelda, Halinę Bednarz i Hiroaki Murakami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Dajcie mi tenora” w Rzeszowie odbędzie się 10 kwietnia. Planowane były dwa spektakle o godz. 15:00 i 18:30. Ostatecznie odbędzie się JEDEN spektakl 10 kwietnia o godzinie 15.00. Bilety zakupione na godzinę 18.30 można zwrócić w miejscu zakupu, bądź zamienić na godzinę 15.00 w miarę dostępnych miejsc.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 110 zł. Bilety zbiorowe i zamówienia biletów u organizatora: Edward Małek, tel. 506 55 39 37, e-mail: biuro@edma.art.pl, www.edma.art.pl.

Bilety indywidualne do kupienia w kasie Filharmonii Podkarpackiej, biurze edma.art przy ul. Szopena 7 (II piętro), Trasie Podziemnej (ul. Rynek 26) oraz online – TUTAJ.

KONKURS

W konkursie do wygrania były cztery pojedyncze zaproszenie na spektakl. Aby je zdobyć, należało odpowiedzieć na pytanie: W jaką rolę Olaf Lubaszenko wcielił się w filmie „Kroll” w reżyserii Władysława Pasikowskiego? Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: Marcin Kroll.

Zwyciężyły w konkursie panie: Renata Domaradzka, Beata Wojdacz, Katarzyna Przybyło i Dorota Trześniowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej zabawy!

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama