Zdjęcie: materiały prywatne Katarzyny Stoparczyk

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Stoparczyk, dziennikarką, autorką książek i reżyserką spektakli teatralnych. 

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 maja, w WiMBP przy ulicy Sokoła 13. Początek o godz. 17:00, wstęp wolny. Spotkanie z Katarzyną Stoparczyk poprowadzi Bernadeta Szczypta, dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów.

W „Dajcie nam głos!” Katarzyna Stoparczyk oddaje głos dzieciom. Mocnym głosem, w zbuntowanej prawdzie mówią nam dorosłym co je boli, co możemy jeszcze w naszych poszarpanych relacjach naprawić. I to jest szansa w czasach permanentnego kryzysu.

Ale będzie także lekko, wzruszająco i przyjemnie. A to za sprawą książki Katarzyny Stoparczyk, która rozmawiała z autorytetami. „Jak mieć w życiu frajdę”, to opowieść o ludzkich słabościach, ludzkiej sile i chęci życia pomimo wszystko. 

Katarzyna Stoparczyk, jest dziennikarką, autorką książek, reżyserką spektakli teatralnych. W Polskim Radiu stworzyła kultowe audycje m.in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7”, a we współpracy z Wojciechem Mannem format telewizyjny pt. „Duże Dzieci”.

Na bazie jej autorskiej audycji „Myślidziecka 3/5/7” ukazała się książka pt. „Jak mieć w życiu frajdę”. Stoparczyk wydała także dwie książki dla dzieci oraz kilkanaście płyt z zapisem ścieżek dźwiękowych autorskich spektakli teatralnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Katarzyna Stoparczyk jest ambasadorka Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom i Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, kuratorką sceny dziecięcej i młodzieżowej Festiwalu Stolica Języka Polskiego. 

Stoparczyk jest twórczynią „Małej Kapituły” – dzieci wybierają książkę roku w Konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka, wykładowczynią Uniwersytetu Dzieci, członkinią Prezydium Kapituły Nagrody im. Janusza Korczaka w Polsce.

Katarzyna Stoparczyk została uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama