Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Daria Zawiałow, która przebojem weszła na polski rynek muzyczny, 19 czerwca wystąpi w Rzeszowie. Albo w klubie Lukr albo na placu Millenium Hall. 

Daria Zawiałow w Rzeszowie miała wystąpić 18 kwietnia 2020 roku, potem jej koncert przesunięto na 10 października, następnie na 6 grudnia, w tym roku występ wokalistki planowano na 9 maja, aż w końcu przyszła data 19 czerwca. Wszystkie zmiany terminów były spowodowane sytuacją epidemiologiczną. 

Po roku oczekiwania i cierpliwości, w piątek organizatorzy ogłosili najnowszą datę koncertu Darii Zawiałow w Rzeszowie – 19 czerwca (sobota), godzina 19:00. Artystka ma wystąpić w klubie Lukr (al. Kopisto 1), a jeżeli obostrzenia nie pozwolą na organizację koncertu, to zostanie on przeniesiony na skwer Millenium Hall. 

Wszystkie bilety nabyte wcześniej zachowują ważność, dodatkowa pula będzie dostępna w sprzedaży od wtorku (11 maja) na www.lukr.club. Organizatorzy przewidują, że jeżeli koncert Darii Zawiałow będzie na millenijnym skwerze, to mogą zaproponować specjalną dodatkową pulę biletów dla tych, którzy jeszcze ich nie mają.

– Zaletą nowego terminu może być również to, że być może po koncercie dla zainteresowanych udostępnimy możliwość obejrzenia na dużym ekranie transmisji meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej Polska – Hiszpania – informuje klub Lukr.

Wśród topowych polskich wokalistek  

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów i kompozytorką. Po dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Daria w 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!“. Okrzyknięto ją objawieniem roku, nagrodzono ją dwoma Fryderykami za „Album Roku Alternatywa” oraz „Fonograficzny Debiut Roku”. Dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki – „Helsinki“. Płyta również zyskała status „Platynowej Płyty” już kilka miesięcy po premierze.

Duży wkład w twórczość wokalistki ma jej przyjaciel i producent Michał Kush, z którym Daria stale tworzy. Czas pandemii wykorzystali na pracę, jej pierwsze efekty mogliśmy usłyszeć z początkiem 2021 roku. Singlami „Kaonashi” i „Za krótki sen” z Dawidem Podsiadło Daria zapowiada swój trzeci album studyjny „Wojny i noce”!

Daria Zawiałow zagrała na największych polskich festiwalach muzycznych – Pol’and‘Rock Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival. W 2018 roku wystąpiła w Rzeszowie na Europejskim Stadionie Kultury. W 2019 roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób pod główną sceną na Open’er Festival. 

Trasa „Helsinki Tour” po największych klubach w Polsce, jeszcze przed startem, była prawie wyprzedana.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama