Koniec z wrześniowymi kolejkami w Punktach Obsługi Podróżnego. Od poniedziałku uczniowie bez wychodzenia z domu mogą przedłużyć uprawnienia do bezpłatnej jazdy komunikacją miejską. 

Teraz, zamiast stać w kolejce w POP-ie, wystarczy stosowane dokumenty zeskanować i przesłać na adres: bezplatnyuczen@ztm.erzeszow.pl. Ważne – skany muszą być czytelne.

– Następnie pracownicy ZTM zweryfikują to, co zostało wysłane i w odpowiedzi prześlą informację, czy bilet jest już gotowy do zapisania na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Jeśli tak, wystarczy kliknąć na kasowniku kafelek „zapisz bilet” i przyłożyć RKM do urządzenia w autobusie, i gotowe – dodaje.

Weryfikacja przesłanych dokumentów ma trwać maksymalnie 8 dni. Po wygenerowaniu biletu uczeń musi go do 7 dni od otrzymania wiadomości od ZTM zapisać na e-karcie w kasowniku. – Należy pamiętać, że uprawnienia obowiązują dopiero w momencie, gdy bezpłatny bilet zostanie zapisany na RKM w kasowniku. Uczeń, który tego nie zrobi, od października jeździ na gapę – ostrzega Maciej Chłodnicki.

W temacie wiadomości maila o przedłużenie bezpłatnego przejazdu dla uczniów musi znaleźć się imię i nazwisko ucznia, w jego treści – PESEL oraz numer RKM, a w załączniku czytelne skany wymaganych dokumentów.

Do przedłużenia uprawnień niezbędne są też: obustronny skan legitymacji szkolnej ważnej na rok szkolny 2020/2021 oraz kopia pierwszej strony zeznania podatkowego wraz z wpisanym miejscem zamieszkania. Bezpłatne przejazdy przysługują uczniom do 21. roku życia, którzy mieszkają na terenie Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama