Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Chcesz, by Twoje dziecko korzystało za darmo z miejskiej komunikacji w Rzeszowie? Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o zasadach. 

Z bezpłatnych przejazdów autobusami, które obsługuje MPK Rzeszów, mogą korzystać rzeszowscy uczniowie do 21. roku życia.

Najpierw trzeba wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską, w jednym z Punktów Obsługi Podróżnego. Wniosek jest na stronie ebilet.erzeszow.pl lub w POP-ach. Za osobę, która nie ukończyła 16. roku życia, wniosek składa i kartę odbiera rodzic lub opiekun prawny.

Do wyrobienia RKM potrzebne są aktualne zdjęcie (w formacie 35x45mm) i ważna legitymacja szkolna. Zdjęcie można za darmo zrobić w POP-ach. To właśnie na e-karcie jest potem zapisywane uprawnienie do bezpłatnej jazdy miejskimi autobusami. 

Aby takie uprawnienie zostało zapisane, do POP-ów (Towarnickiego 7 – Dworzec Lokalny) , Lisa Kuli 20, Targowa 1, Galeria Nowy Świat Krakowska 20, C.H. Plaza Rejtana 65), należy dostarczyć następuje dokumenty:

– ważna legitymacja szkolna 2022/2023,

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– pierwszej kopia pierwszej strony zeznania podatkowego wraz z adresem zamieszkania, opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub:

* zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z informacją o adresie zamieszkania wskazanym w złożonym do urzędu PIT, lub:

* Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego(w poz. 3 PIT konieczny numer z UPO) wraz z adresem zamieszkania opatrzonego identyfikatorem dokumentu z UPO – w przypadku składania PIT drogą elektroniczną;

– za poprzedni rok kalendarzowy, potwierdzające adres zamieszkania na terenie Rzeszowa przez rodzica ucznia, opiekuna prawnego ucznia lub pełnoletniego ucznia.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama