Z bezpłatnych porad adwokatów, radców prawnych, aplikantów radcowskich lub adwokackich, doradców podatkowych oraz absolwentów prawa z trzyletnim doświadczeniem mogą korzystać mieszkańcy Rzeszowa.

Urząd Miasta w Rzeszowie przypomina, że w stolicy Podkarpacia działa pięć punktów, w których można uzyskać darmową pomoc prawną.

Z pomocy mogą skorzystać osoby w wieku do 26 lat, powyżej 65 lat, osoby, które w ciągu ostatniego roku korzystały z pomocy społecznej, weterani i kombatanci, osoby z Kartą Dużej Rodziny oraz osoby, które poniosły straty lub znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty w wyniku klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej.

Z pomocy korzystać mogą wszyscy uprawnieni, niezależnie od miejsca zamieszkania czy zameldowania. Zakres pomocy obejmuje poinformowanie o obowiązujących przepisach prawa, wskazanie sposobu rozwiązania problemów prawnych, pomoc w przygotowaniu pism (z wyjątkiem pism w toczących się postępowaniach) oraz przygotowanie pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gdzie można uzyskać pomoc? Punkty działają w dni robocze od poniedziałku do piątku i znajdują się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. I. Osmeckiego 51 (godz. 9:00-13:00), Gimnazjum nr 10 przy ul. Partyzantów 10a (godz. 9:00-15:00), Rzeszowska Rada Seniorów, Rynek 7, (godz. 8:00-12:00, 14:00-18:00), Rzeszowskim Domu Kultury, Filia ,,Widokowa” przy ul. Widokowej 1 (godz. 9:00-13:00), Rzeszowskim Domu Kultury, Filia ,,Zwięczyca” przy ul. Beskidzkiej 6 (godz. 9:00-13:00).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama