W poniedziałek (24 lutego) rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W Rzeszowie po pomoc można się zgłaszać do Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy ul. Leszczyńskiego 3.W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w komendach policji, sądach i prokuraturach trwać będą dyżury. Tam, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Dyżury pełnione są w tzw. punktach konsultacyjnych. W tych wytypowanych miejscach usługi świadczyć będą m.in. prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, kuratorzy, a także przedstawiciele instytucji pomocowych.

W dniach 24 lutego – 1 marca zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodkach będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Rzeszowie dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywają się w siedzibie Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy ul. Leszczyńskiego 3.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych komend miejskich i powiatowych. W siedzibie Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie przy ul. Lisa-Kuli 20 udzielane będą bezpłatne porady prawne przez prokuratorów i asesora w dni powszednie od godziny 7:30 do godziny 15:30:

– w dniu 24 lutego porad będzie udzielała asesor Barbara Łysoń, pok. 410
– w dniu 25 lutego porad będzie udzielał prokurator Tomasz Kozak, pok. 510
– w dniu 26 lutego porad będzie udzielała prokurator Grażyna Kurczyna, pok. 513
– w dniu 27 lutego porad będzie udzielała prokurator Wiesława Lipiór, pok. 512
– w dniu 28 lutego porad będzie udzielała prokurator Małgorzata Dyk, pok. 511

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama