Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Od 10 października uczniowie rzeszowskich szkół będą mogli za darmo jeździć miejskimi autobusami. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie tłumaczy zasady. 

Aby skorzystać z darmowych przejazdów miejskimi autobusami należy mieć Rzeszowską Kartę Miejską. To na niej będzie zapisywany tzw. bilet zerowy. Wniosek dostępny jest na stronie ebilet.erzeszow.pl lub w Punkcie Obsługi Podróżnego. Za osobę, która nie ukończyła 16. roku życia, wniosek składa i odbiera e-kartę rodzic lub opiekun prawny.

Do wydania e-karty potrzebne są: wypełniony wniosek (przy składaniu wniosku papierowego), aktualne zdjęcie (format 35x45mm), ważna legitymacja szkolna. W każdym POP-ie można też za darmo zrobić zdjęcie podczas składania wniosku. 

Aby zapisać bilet zerowy na e-karcie trzeba przedstawić ważną legitymację szkolną, kopię pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie.

Może być też zaświadczenie z urzędu skarbowego, które potwierdza fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z informacją o adresie zamieszkania wskazanym w złożonym do urzędu PIT lub Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego – w przypadku składania PIT drogą elektroniczną.

Te dokumenty mają być za poprzedni rok kalendarzowy i potwierdzać adres zamieszkania na terenie Rzeszowa przez rodzica ucznia, opiekuna prawnego ucznia lub pełnoletniego ucznia. Trzeci krok, to złożenie wspomnianych dokumentów w jednym z POP-ów:

– Lisa Kuli 20, Grottgera 22, Targowa 1,od poniedziałku do piątku 7:00-19:30, soboty 8:00-14:30, niedziele nieczynne

Galeria Nowy Świat, ul. Krakowska 20; Plaza Rzeszów, al. Rejtana 65 – od poniedziałku do soboty 10:00 – 17:30, niedziele nieczynne

Ul. Trembeckiego 3 – od poniedziałku do piątku 7:30-15:00, soboty i niedziele nieczynne

Zgodnie z zapowiedziami ZTM, rodzice, którzy kupili swoim dzieciom bilety semestralne obowiązujące od 1 września br. do 31 stycznia 2019 r. lub bilet okresowy na październik, będą mieli zwracane pieniądze. W tym celu trzeba złożyć wniosek reklamacyjny, dostępny w POP-ach.

Niezależnie od daty złożenia wniosku, zwracana będzie stała kwota liczona od 10 października. Czytelnie i prawidłowo wypełniony wniosek należy składać w dowolnie wybranym POP-ie – od 2 października do 30 listopada br.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Nie chcę żadnych darmowych przejazdów, bo za darmo nie ma nic przecież ktoś musi opłacić zakup autobusu, kierowcę, paliwo. Chcę aby państwo przestało mnie okradać w postaci coraz nowszych podatków wprowadzanych przez pis. Za bilet autobusowe zapłacę sobie sam.

Comments are closed.