8 polskich znanych artystów wystąpi w najbliższy piątek (27 lutego) w rzeszowskim klubie Pod Palmą na koncercie „Panny Wyklęte”. Koncert jest bezpłatny. Na scenie zaśpiewa m.in. Katarzyna Kowalska.

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbędą się koncerty projektu muzycznego Darka „Maleo” Malejonka oraz Fundacji Niepodległości, promujące materiał z płyty „Panny Wyklęte”. Podczas występów będzie można usłyszeć także piosenki z kolejnej płyty „Panny Wyklęte/Wygnane” vol. 1, która jest poświęcona pamięci Żołnierzy Tułaczy.

Na przełomie lutego i marca artyści odwiedzą siedem miast w Polsce: Rzeszów, Płock, Warszawę, Szczecin, Wrocław, Łomianki i Pabianice. We wszystkich koncertach wezmą udział Kasia Kowalska i Marcelina, na trasie pojawią się także Marika, Paulina Przybysz i Ania Rusowicz. W Rzeszowie wystąpią jeszcze: Lilu, Kasia Malejonek, Maleo Reggae Rockers, zespół Dziewczyny.

Koncert w klubie Pod Palmą odbędzie się 27 lutego o godz. 20:00. Informacje o bezpłatnych wejściówkach można uzyskać pod numerem tel. (17) 860 60 26. Wejściówki do odebranie w biurze klubu przy ul. Cicha 4 (wejście ewakuacyjne od domu studenckiego „Filon”) od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 17:00, tel.17 872 39 52.

„Panny Wyklęte”

Album „Panny Wyklęte” był inspirowany projektem Fundacji Niepodległości „Rok Żołnierzy Wyklętych” oraz postacią Danuty Siedzikówny, noszącej pseudonim „Inka”, która była sanitariuszką leśnych oddziałów. Mając 17 lat została w 1946 roku zamordowana w ubeckim więzieniu w Gdańsku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tekstach piosenek, napisanych przez znane artystki, można usłyszeć poruszające historie zainspirowane dramatycznymi wydarzeniami z powojennej historii Polski. Utwory na płycie wykonują m.in. Kasia Kowalska, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Halina Mlynkova, Marika, Marcelina, Ifi Ude, Lilu i Paresłów.

Projekt „Panny Wyklęte/Wygnane” – poświęcony pamięci Żołnierzy Tułaczy – to kolejna po Pannach Morowych i Wyklętych płyta Maleo Reggae Rockers, nawiązująca do trudnej polskiej historii XX wieku, opowiedzianej słowem i muzyką.

Jednocześnie to pierwsza część muzyczno-historycznej opowieści, która w nowoczesny sposób przybliża temat wywózki Polaków z Kresów i zesłania. Całe rodziny były wtedy dziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami i katorżniczą pracą w łagrach.

W utworach z tej płyty odnajdziemy echa tęsknoty za Polską, zetknięcia z obcą kulturą, muzyką, klimatem. Jest to podróż w czasie i przestrzeni, odtwarzająca przeżycia polskich tułaczy oraz ich walkę na obcej ziemi za wolność Ojczyzny. Prowadzi od Syberii, przez Persję, Irak, Palestynę, Afrykę Północną, po Monte Cassino i emigrację w Szkocji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama