„Dawca Pamięci” młodzieżowa antyutopia, którą można obejrzeć w rzeszowskim Heliosie, to fikcyjny świat, w którym za ład i harmonię zapłacono utratą indywidualizmu.

Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory.

Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień – jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Pamięci (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (4 września, godz. 19.00). Żeby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: kto jest autorem książki, która posłużyła za podstawę scenariusza filmu?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Dawca.

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (trzeba podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do środy (4 września) do godziny 12:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama